Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Bayern - Paris

Foto: UCL/fb

Notat e futbollistëve: Bayern - Paris


7 April, 2021 @23:19

Paris St Germain ka arritur t’i bëj një lloj revanshi Bayernit për finalen e vitit të kaluar në Ligë të Kampionëve, por ende asgjë s’ka përfunduar sa i përket luftës së sivjetshme për në gjysmëfinale të garës.

Tash, pas duelit të sontëm ku Bayern pësoi si vendas 2-3 nga PSG, notat e futbollistëve pas shfaqjes në Allianz janë si mëposhtë.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE

Bayern: Neuer 5, Pavard 6, Sule 4, Alaba 4, Hernandez 5, Goretzka 5, Kimmich 6, Coman 4, Muller 6, Sane 6, Choupo-Moting 6… REZ: Boateng 5, Davies 5.

Raporti dhe Golat

PSG: Navas 7, Danilo 6, Kimpembe 6, Marquinhos 7, Diallo 6, Gueye 6, Dagba 6, Di Maria 7, Neymar 9, Draxler 8, Mbappe 9… REZ: Kean 6, Herrera 6, Bakker 6.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

Champions League

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 23:15

BAYERN 2-3 PARIS

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

Champions League

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

07/04/21 @ 22:57

PORTO 0-2 CHELSEA

Me një këmbë në gjysmëfinale

Champions League

Me një këmbë në gjysmëfinale

07/04/21 @ 22:49

SERIE A

Juventusi e ndal Napolin pas 4 fitoreve rresht

Serie A

Juventusi e ndal Napolin pas 4 fitoreve rresht

07/04/21 @ 22:28

SERIE A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

Serie A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

07/04/21 @ 21:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

Champions League

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 19:48

11-SHET

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

Champions League

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

07/04/21 @ 19:43

NDESHJE KONTROLLUESE

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

Kombëtarja

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

07/04/21 @ 19:29

CHELSEA - PORTO

Chelsea - Porto, 11-shet startuese

Champions League

Chelsea - Porto, 11-shet startuese

13/04/21 @ 20:05

PSG - BAYERN

PSG - Bayern, 11-shet startuese

Champions League

PSG - Bayern, 11-shet startuese

13/04/21 @ 19:53

NË KËRKIM TË GJYSMËFINALES

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

Champions League/Premier League/Bundesliga/Ligue 1

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

13/04/21 @ 15:42

KLOPP

Liverpooli nuk dorëzohet

Champions League/Premier League

Liverpooli nuk dorëzohet

13/04/21 @ 14:39

DORTMUND

E gjithë Evropa flet, por ata s’duan ta shesin

Champions League/Bundesliga/Transfere

E gjithë Evropa flet, por ata s’duan ta shesin

13/04/21 @ 13:35

LA LIGA

Vinicius, lojtari i javës në Champions

Champions League/La Liga

Vinicius, lojtari i javës në Champions

09/04/21 @ 14:42

FAZA PARAKUALIFIKUESE

Kampioni i Kosovës parakualifikimet e Ligës së Kampionëve do t’i luajë në Ishujt Faroe

FFK Superliga/Champions League

Kampioni i Kosovës parakualifikimet e Ligës së Kampionëve do t’i luajë në Ishujt Faroe

08/04/21 @ 16:01

DOC SERIES

Ramos në dokumentar: Kemi vuajtur nga Messi

Champions League/La Liga

Ramos në dokumentar: Kemi vuajtur nga Messi

08/04/21 @ 15:25

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

Champions League

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 23:15

BAYERN 2-3 PARIS

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

Champions League

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

07/04/21 @ 22:57


 
Të gjitha lajmet nga Champions League