Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

Foto: UCL/fb

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea


7 April, 2021 @23:15

Chelsea ka marrë avantazh të madh nga ndeshja e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndaj Portos dhe pas humbjes befasuese në Premier Ligë, i është kthyer formës së mirë që e kishte nën trajnerin e ri të klubit, Thomas Tuchel.

E sonte, më të dalluarit në përballjen Porto 0-2 Chelsea, ishin:

NOTAT E FUTBOLLISTËVE:

PORTO: Marchesin 4, Manafa 5, Mbemba 6, Pepe 6, Zaidu 5, Grujic 5, Uribe 6, Otavio 6, Tecatito 5, Diaz 7, Marega 6. Subs. Conceicao n/a, Vieira n/a, Toni n/a.

Raporti dhe Golat

CHELSEA: Mendy 7, Azpilicueta 8, Rudiger 7, Christensen 7, James 8, Kovacic 7, Jorginho 8, Chilwell 8, Mount 9, Havertz 5, Werner 6. Subs. Pulisic 7, Giroud 6, Silva n/a, Kante n/a, Emerson n/a.


BAYERN 2-3 PARIS

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

Champions League

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

07/04/21 @ 22:57

PORTO 0-2 CHELSEA

Me një këmbë në gjysmëfinale

Champions League

Me një këmbë në gjysmëfinale

07/04/21 @ 22:49

SERIE A

Juventusi e ndal Napolin pas 4 fitoreve rresht

Serie A

Juventusi e ndal Napolin pas 4 fitoreve rresht

07/04/21 @ 22:28

11-SHET

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

Champions League

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

07/04/21 @ 19:43

SERIE A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

Serie A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

07/04/21 @ 21:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

Champions League

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 19:48

NAZMI RAMA

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

Kupa e Kosovës

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

07/04/21 @ 18:27

NDESHJE KONTROLLUESE

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

Kombëtarja

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

07/04/21 @ 19:29

SHQIP në BOTË

Cikalleshi hesht, barazon me skuadrën e Vocës

International

Cikalleshi hesht, barazon me skuadrën e Vocës

07/04/21 @ 18:16

ARMEND DALLKU

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

Kupa e Kosovës

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

07/04/21 @ 18:24

PSG - BAYERN

S’mjafton një gol, Parisi në gjysmëfinale!

Champions League

S’mjafton një gol, Parisi në gjysmëfinale!

13/04/21 @ 22:58

CHELSEA 0-1 PORTO

Goli i Portos në fund i pamjaftueshëm, Chelsea shkon në gjysmëfinale

Champions League

Goli i Portos në fund i pamjaftueshëm, Chelsea shkon në gjysmëfinale

13/04/21 @ 22:35

CHELSEA - PORTO

Chelsea - Porto, 11-shet startuese

Champions League

Chelsea - Porto, 11-shet startuese

13/04/21 @ 20:05

PSG - BAYERN

PSG - Bayern, 11-shet startuese

Champions League

PSG - Bayern, 11-shet startuese

13/04/21 @ 19:53

NË KËRKIM TË GJYSMËFINALES

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

Champions League/Premier League/Bundesliga/Ligue 1

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

13/04/21 @ 15:42

KLOPP

Liverpooli nuk dorëzohet

Champions League/Premier League

Liverpooli nuk dorëzohet

13/04/21 @ 14:39

DORTMUND

E gjithë Evropa flet, por ata s’duan ta shesin

Champions League/Bundesliga/Transfere

E gjithë Evropa flet, por ata s’duan ta shesin

13/04/21 @ 13:35

LA LIGA

Vinicius, lojtari i javës në Champions

Champions League/La Liga

Vinicius, lojtari i javës në Champions

09/04/21 @ 14:42

FAZA PARAKUALIFIKUESE

Kampioni i Kosovës parakualifikimet e Ligës së Kampionëve do t’i luajë në Ishujt Faroe

FFK Superliga/Champions League

Kampioni i Kosovës parakualifikimet e Ligës së Kampionëve do t’i luajë në Ishujt Faroe

08/04/21 @ 16:01

DOC SERIES

Ramos në dokumentar: Kemi vuajtur nga Messi

Champions League/La Liga

Ramos në dokumentar: Kemi vuajtur nga Messi

08/04/21 @ 15:25


 
Të gjitha lajmet nga Champions League