Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia


27 June, 2021 @23:34

Belgjika e eliminoi kampionin aktual të evropianit, Portugalinë, me golin e Thorgan Hazardit, dhe u kualifikua në çerekfinale të EURO 2020.

Sipas ekspertëve të Eurosportit, notat e lojtarëve në këtë përballje janë:

BELGJIKA: Courtois 7; Alderweireld 7, Vertonghen 7, Vermaelen 7; Meunier 7, Tielemans 6, Witsel 7, T. Hazard 8*; De Bruyne 6, E. Hazard 7, Lukaku 5.
REZ: Mertens 6, Carrasco 6, Dendoncker 6.

PORTUGALIA: Patricio 5; Dalot 6, Dias 7, Pepe 6, Guerreiro 7; Moutinho 6, Palhinha 6, Sanches 7; Bernardo 6, Diogo Jota 5, Ronaldo 7.
REZ: Felix 6, Fernandes 5, Silva 6, Pereira 6, Oliveira 6.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani