Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

Foto: uefa.com

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia


27 June, 2021 @21:10

Çekia ka shënuar fitore ndaj Holandës, që pasi mbeti me 10 lojtarë në fushë, u pa që është pa gjasa për të siguruar çerekfinalen e EURO2020.

SKEMA DREJT FINALES

Çekët, të cilët u kualifikuan në EURO2020 duke e lënë pas Kosovën, duke shfrytëzuar maksimalisht mungesën e një lojtari të kundërshtarëve, kanë arritur të ecin tutje, ndërsa notat e futbollistëve nga kjo ndeshje sipas Eurosport janë:

HOLANDA: Stekelenburg 5, de Ligt 4, de Vrij 4, Wijnaldum 5 , Depay 6, van Aanholt 6, de Roon 5 , Blind 5, M7alen 6, de Jong 6, Dumfries 6.

ÇEKIA: Vaclik 7, Kaderabek 6, Celustka 6, Coufal 6, Kalas 7, Barak 7, Holes 9, Schick 7, Masopust , Sevcik 6, Soucek 7.

RAPORTI dhe GOLAT


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani