Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Zvicra-Spanja

Foto: uefa.com

Notat e futbollistëve: Zvicra-Spanja


2 July, 2021 @21:04

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EURO2020 dhe kjo është hera e katërt që spanjollët arrijnë te katërshja më e mirë e EURO-ve.

Përndryshe, prej katër arritjeve të tyre në gjysmëfinale, ata 3 herë kanë fituar titullin dhe të 4 herat kanë arritur në finale.

Sa i përket përballjes së sotme, notat e futbollistëve nga ndeshja Zvicra-Spanja sipas Eurosport janë:

ZVICRA: Sommer 9, Widmer 8, Elvedi 9, Akanji 7, Zakaria 5, Embolo n/a, Freuler 5, Seferovic 4, Rodriguez 8, Zuber 6, Shaqiri 9. REZ: Vargas 6, Sow 5, Gavranovic 6, Fassnacht n/a, Mbabu n/a, Schar n/a.

SPANJA: Unai Simon 8, Azpilicueta 6, P Torres 5, Laporte 5, Alba 7, Busquets 7, Koke 5, Sarabia 5, F Torres 6, Pedri 7, Morata 5. REZ: Olmo 7, Moreno 4, Llorente 5, Oyarzabal n/, Alcantara n/a.


ZVICRA - SPANJA 1-1 (1-3pen)

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

Evropiani/International

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

02/07/21 @ 20:51

11-SHET

Formacionet zyrtare: Belgjika - Italia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Belgjika - Italia

02/07/21 @ 19:49

SUPERLIGA TURKE

Pereira për herë të dytë te Fenerbahçe

International

Pereira për herë të dytë te Fenerbahçe

02/07/21 @ 19:16

BILETAT

Biletat e ndeshjes Shkupi-Llapi nga nesër në shitje

Conference League

Biletat e ndeshjes Shkupi-Llapi nga nesër në shitje

02/07/21 @ 19:01

LLAPI

Llapi rrëmben mbrojtësin nga kundërshtari i Conference Leagues

Conference League/FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben mbrojtësin nga kundërshtari i Conference Leagues

02/07/21 @ 18:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Zvicra - Spanja

Evropiani

Formacionet zyrtare: Zvicra - Spanja

02/07/21 @ 16:56

SUPERLIGA

Pas 3 sezonave, Carioca largohet nga Nikli

FFK Superliga/Transfere

Pas 3 sezonave, Carioca largohet nga Nikli

02/07/21 @ 16:52

ZVICRA - SPANJA 1-1 (1-3pen)

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

Evropiani/International

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

02/07/21 @ 20:51

11-SHET

Formacionet zyrtare: Belgjika - Italia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Belgjika - Italia

02/07/21 @ 19:49

11-SHET

Formacionet zyrtare: Zvicra - Spanja

Evropiani

Formacionet zyrtare: Zvicra - Spanja

02/07/21 @ 16:56

EDITORIAL

A do të ketë EURO-ja fitues të ri?

Evropiani/International

A do të ketë EURO-ja fitues të ri?

02/07/21 @ 10:57

EURO2020

Dita 22, dy çerekfinalet e para

Evropiani

Dita 22, dy çerekfinalet e para

02/07/21 @ 09:00

MEMO

Danimarka, kampionja “e ftuar” e EURO’92

Evropiani/Analiza

Danimarka, kampionja “e ftuar” e EURO’92

01/07/21 @ 19:42

UKRAINA

Mrekullia e Shevchenkos

Evropiani

Mrekullia e Shevchenkos

01/07/21 @ 11:40

EURO 2020

2 përfaqësuese për herë të parë në çerekfinale

Evropiani

2 përfaqësuese për herë të parë në çerekfinale

30/06/21 @ 10:56

EURO 2020

Kompletohen çiftet e çerekfinaleve në EURO 2020

Evropiani

Kompletohen çiftet e çerekfinaleve në EURO 2020

30/06/21 @ 00:09

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Suedia - Ukraina

Evropiani

Notat e futbollistëve: Suedia - Ukraina

30/06/21 @ 00:03


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani