Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - SKËNDERBEU

Oto John vulos derbin shqiptar

Foto: KFSkenderbeu/fb

Oto John vulos derbin shqiptar

17 September, 2018 @23:54

Përballja më interesante e xhiros së katërt të Kategorisë Superiore shqiptare, ndërmjet Flamurtarit deri tash të pamposhtur dhe Skënderbeut, ka përfunduar me fitoren e korçarëve.

Skënderbeu ka shënuar fitore me golat e ardhur në pjesë të dytë të ndeshjes, kur Blerim Krasniqi shënoi për 0-1 (73’) ndërsa ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës dhe Trepçës’89, John Oto John, ka vulosur fitoren e ekipit kampion të Shqipërisë, duke shënuar për 0-2 (86’).

TABELA AKTUALE

Ky ka qenë goli i parë i Johnit në Superiore këtë stinor, ndërsa ekipi i Skënderbeut që aktualisht po drejtohet nga Orges Shehi (ish-kapiteni dhe portieri i kombëtares) mbetet lider dhe i pamposhtur në Superiore edhe pas katër xhirove.

Flamurtari, që në ekip ka trajner Ilir Dajën, ish trajnerin e Skënderbeut sonte ka pësuar humbjen e parë në kampionat.

Goli i dytë i Skënderbeut on Vidnews.

 

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore