Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OVERSPORT

Pagat e futbollistëve të Kosovës e Shqipërisë në Serie A

Pagat e futbollistëve të Kosovës e Shqipërisë në Serie A


30 September, 2021 @11:03

Duke marrë për bazë portalin sportiv Oversport, mediat nga Shqipëria kanë zbuluar pagat e futbollistëve të kombëtareve të Kosovës e Shqipërsië, që luajnë në Serie A.

Sipas kësaj liste të publikuar, sulmuesi i Lazios dhe i Kosovës, Vedat Muriqi, është më i paguari me 2.2 milionë euro pagë vjetore dhe pas tij vjen bashkëlojtari i tij, mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj me 1.8 milionë euro pagë vjetore.

Lista e plotë, mëposhtë:

Serie A


 
Të gjitha lajmet nga Serie A