Të gjitha lajmet

DEKLARATA PAS NDESHJES: CHRISTIAN PANUCCI

Panucci: Detaji vendosi. Po e ndryshoj mentalitetin

Panucci: Detaji vendosi. Po e ndryshoj mentalitetin

10 October, 2017 @0:11

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, pas ndeshjes ndaj Italisë ka thënë se një detaj ka vendosur fituesin e takimit, ndërsa Shqipëria humbi disa raste për të shënuar.

“Detaji vendosi. Ne kemi humbur rastet që i patëm për të shënuar,” ka thënë fillimisht Panucci, ndërsa ka shtuar se është duke u munduar që ndërrojë mentalitetin e skuadrës që mendon për të pasur mbrapa, e tashmë do të mësohen të pasojnë përpara, për të kërkuar golin gjithmonë.

Për më tepër, ndiqni videon nga konferenca për shtyp e Panuccit.

OPINION

Ndalesa e parë

9 October, 2017 @23:29

Të ndërtosh një përfaqësuese shtetërore kërkon kohë! Disa vendeve ju nevojiten 10 vite e disa vendeve tjera edhe mbi 100…

MAQEDONIA-LIHTENSHTAJNI

Tre gola me emra shqip te Maqedonia

9 October, 2017 @23:19

Maqedonia, që ka qenë rivale e Shqipërisë në kualifikime për Kampionatin Botëror Rusia 2018, ka mposhtur sonte Lihtenshtajnin 4-0 në…

DEKLARATA PAS NDESHJES: ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Krenar me këta djem

9 October, 2017 @23:06

Përzgjedhësi në largim i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka drejtuar për herë të fundit Kosovën në kuadër të kualifikimeve…

SHQIPËRIA-ITALIA

Candreva vendos, Shqipëria përfundon e treta

9 October, 2017 @22:49

Kombëtarja shqiptare në futboll ka regjistruar humbjen e dytë me radhë nën drejtimin e Christian Panuccit. Pas Spanjës, tre ditë…

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 October, 2017 @22:39

Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të veten ka arrtiur të bëhet pjesë e Kampionatit Botëror në…

SHQIPËRI - ITALIA

Shqipëri vs. Itali, formacionet startuese

9 October, 2017 @19:51

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe Italisë. Ndeshja fillon në ora 20:45.

E PABESUESHME

Nën 1 milionë, të parët në botë

9 October, 2017 @19:49

Sipas të dhënave në faqen zyrtare të UEFA-së, përcjell Borozani.com, është bërë e ditur se në rast të kualifikimit të…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Islanda-Kosova

9 October, 2017 @19:41

Janë përcaktuar startuesit për ndeshjen e fundit kualifikuese të Grupit I, Islanda-Kosova. Heimir Hallgrimsson ka vendosur për: 1. Hannes…

REFERËT KRYESOR

Gjyqtarët e dueleve të xhiros IX

BOROZANI/ D.S

9 October, 2017 @19:04

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar referët e ndeshjeve të xhiros së nëntë të Superligës, që nis nesër dhe…

KOSOVA NË ELITE ROUND

Kosova U19 me sukses historik

9 October, 2017 @15:22

Futbollistët e Kosovës U19 kanë arritur sukses historik, duke kaluar raundin parakualifikues për Kampionatin Europian “Finlanda 2018”. FORMACIONI…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018