Të gjitha lajmet

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 October, 2017 @22:39

Islanda
Kosova
Islanda 2 : 0 Kosova
G. Sigurðsson 40', J. Guðmunds­son 68'

Stadiumi: Laugardalsvöllur, Rejkjavik.
Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës
Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të veten ka arrtiur të bëhet pjesë e Kampionatit Botëror në futboll, duke përfunduar në vend të parë të Grupit I kualifikues, me fitore ndaj Kosoës 2-0 sonte në Rejkjavik. sig Të dyja golat e Islandës kanë ardhur nga gabimet e mbrojtjes së Kosovës, kur në pjesë të parë një top të humbur nga krahu i Leart Paqaradës e shndërron në gol shpejt Gylfi Sigurdsson për të shkuar në pushim 1-0. TABELA AKTUALE DREJT RUSIA 2018 Më pas, në fillim të pjesës së dytë, kur Kosova filloi të organizohej më mirë në sulm, në një tentim presioni te mbrojtja islandeze, djelmoshat e Albert Bunjakit pësuan nga sulmi i shpejtë i Islandës, kur kësaj radhe Sigurdsson asistoi për Gudmundssonin për 2-0. Deri në fund të ndeshjes, Kosova provoi disa herë, kryesisht prej shutimeve nga larg të Bersant Celinës dhe Bernard Berishës, por goli nuk erdhi. Në fund, Islanda drejt Botërorit, ndërsa Kosova në përgatitje për kualifikimet e radhës. islkos

SHQIPËRI - ITALIA

Shqipëri vs. Itali, formacionet startuese

9 October, 2017 @19:51

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe Italisë. Ndeshja fillon në ora 20:45.

E PABESUESHME

Nën 1 milionë, të parët në botë

9 October, 2017 @19:49

Sipas të dhënave në faqen zyrtare të UEFA-së, përcjell Borozani.com, është bërë e ditur se në rast të kualifikimit të…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Islanda-Kosova

9 October, 2017 @19:41

Janë përcaktuar startuesit për ndeshjen e fundit kualifikuese të Grupit I, Islanda-Kosova. Heimir Hallgrimsson ka vendosur për: 1. Hannes Halldorsson,…

REFERËT KRYESOR

Gjyqtarët e dueleve të xhiros IX

BOROZANI/ D.S

9 October, 2017 @19:04

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar referët e ndeshjeve të xhiros së nëntë të Superligës, që nis nesër dhe…

KOSOVA NË ELITE ROUND

Kosova U19 me sukses historik

9 October, 2017 @15:22

Futbollistët e Kosovës U19 kanë arritur sukses historik, duke kaluar raundin parakualifikues për Kampionatin Europian "Finlanda 2018". FORMACIONI STARTUES…

PARA DUELIT

U19: Kosova - Lituania, 11-shet e para

9 October, 2017 @13:02

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes vendimtare për kualifikim të Kosovës U19 në kuadër të Grupit 6 në parakualifikime…

NGA KONFERENCA

11 orë udhëtim për shpresë në befasi

9 October, 2017 @12:12

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, do të dalë për herë të fundit si trajner i Kosovës në ndeshje zyrtare, sonte…

GRUPI C

Gjermania thyen rekordin e Spanjës

8 October, 2017 @22:48

Grupi C ka përfunduar sonte me duelet që nuk ndikonin në renditjen e ekipit që ka prerë biletën direkt për…

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

8 October, 2017 @21:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës është caktuar të luhet të më 14 tetor, për…

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 October, 2017 @19:59

Edhe pse e kishte mundësinë 'në dorën e saj', Skocia ka barazuar në takimin ndaj Sllovenisë dhe kështu e ka…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018