Të gjitha lajmet

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

Teksti: KFShkëndija

8 October, 2017 @21:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës është caktuar të luhet të më 14 tetor, për shkak se të dielën zhvillohen zgjedhjet lokale në vend. Shkëndija fundjavën e ardhshme rikthehet në aksion pasi vazhdojnë garat në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. Komisioni për gara pranë FFM-së në bashkëpunim me Ministrinë për Punë të Brendshme për shkak se të dielën zhvillohen zgjedhjet lokale në vend kanë zhvendosur për 24 orë ndeshjet e xhiros së 10-të dhe të njejtat do të luhen një ditë më herët. Kështu përballja Vardari-Shkëndija do të zhvillohet të shtunën (14 tetor) në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup me fillim në orën 14:30.

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 October, 2017 @19:59

Edhe pse e kishte mundësinë 'në dorën e saj', Skocia ka barazuar në takimin ndaj Sllovenisë dhe kështu e ka…

GRUPI E

Polonia siguron Botërorin, Danimarka e dyta

8 October, 2017 @19:55

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Me fitoren e sotnme ndaj Malit të Zi, Polonia e ka siguruar plasmanin…

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Vushtrria gabon, humb mundësinë për ngjitje

Foto: KF Vushtrria

8 October, 2017 @17:31

Pas humbjes së Ballkanit dje, mundësinë për t'u ngjitur në vendin e dytë nuk e ka shfrytëzuar skuadra e Vushtrrisë.…

DUKAGJINI-KEK

Visar Sahiti vendos, KEK-u ngrit epërsinë

8 October, 2017 @17:25

Në një xhiro kur të tre ndjekësit kanë humbur pikë, nuk kanë shënuar fitore, KEK-u ka dalë fitues i shumëfishtë…

NGA KONFERENCA E CHRISTIAN PANUCCIT

Panucci: Së pari loja, pastaj rezultati

8 October, 2017 @17:15

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka mbajtur sot konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Italisë. Ai nuk…

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 October, 2017 @16:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit gjatë muajit tetor do të udhëtojë në…

LORIK CANA

Lamtumira e Canës, nesër në Loro Boriçi

BOROZANI/LisDorambari/Arkiv

8 October, 2017 @12:31

Dueli i fundit kualifikues për Shqipërinë në kampanjën drejt Botërorit "Rusia 2018" do të jetë dita kur Lorik Cana, ish-kapiteni…

JAVA IX

Liga e Parë vazhdon sot me 6 ndeshje

8 October, 2017 @12:25

Pas 2 ndeshjeve të luajtura dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll vazhdon sot me 6 ndeshjet e tjera…

EUROPEAN QUALIFIERS

Xhiroja e fundit e grupeve nis sonte

8 October, 2017 @12:10

Pas ndeshjeve të mbrëmshme që e mbyllën xhiron e parafundit të grupeve kualifikuese drejt Rusisë, sonte zhvillohen 9 takimet e…

RUSSIA 2018

Bashkangjitet edhe Nigeria, 12 përfaqësuese sigurojnë Botërorin

8 October, 2017 @12:04

Pas takimeve të luajtura dje, përfaqësuesja e Nigerisë e ka siguruar kualifikimin në Botërorin e Rusisë, për ta ngritur në…

JOHAN CRUYFF

Tifozët mbledhin mjete për ndërtimin e bustit

19 October, 2018 @14:06

Tifozët e Ajaxit të Amsterdamit kanë mbledhur të holla për të ndërtuar bustin e legjendës së futbollit holandez, Johan Cruyff,…

LIGA C E KOMBEVE

Asnjë fitore, rrezik nga Liga D, shkarkohet trajneri

18 October, 2018 @15:17

Pas zhvillimit të katër ndeshjeve në kuadër të Ligës C të Kombeve, Federata e Futbollit të Sllovenisë ka marrë vendim…

EA SPORTS

Konfirmohet: Bolt në FIFA’19

18 October, 2018 @15:02

Njëra ndër lojërat më të famshme e adhuruesve të futbollit, FIFA'19, do të ketë në profilin e lojtarëve edhe Usain…

REFUZON OFERTËN

Bolt refuzon ofertën e skuadrës evropiane

18 October, 2018 @12:33

Tetë herë fituesi Olimpik i sprintit, Usain Bolt, ka refuzuar ofertën e klubit maltez, kanë bërë të ditur mediat e…

MADAGASKARI

Për herë të parë në Kupën e Kombeve

17 October, 2018 @15:27

Reprezentacioni i Madagaskarit në futboll, për herë të parë në histori të vendit të tyre ka arritur të kualifikohet në…

Të gjitha lajmet nga International