Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

11 orë udhëtim për shpresë në befasi

11 orë udhëtim për shpresë në befasi

9 October, 2017 @12:12

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, do të dalë për herë të fundit si trajner i Kosovës në ndeshje zyrtare, sonte ndaj Islandës.

Ndeshja e fundit kualifikuese për Kampionatin Botëror “Rusia 2018” Kosovën e ka vulosur në vend të fundit të Grupit I, ndërsa Islandën fitorja e ndan nga Botërori i parë në histori të vendit.

TABELA AKTUALE

“Presim lojë të fortë fizike. Neve nuk na intereson as Ukraina as Kroacia e as Islanda. E dimë se kjo ndeshje përcakton fatet e grupit dhe se Islanda është nën presionin e pikëve, por ne do bëjmë më të mirën tonë në fushë që ta bëjmë krenar popullin tonë,” ka thënë fillimisht Bunjaki në konferencë për shtyp.

p[ok

“Nesër ballafaqohen dy vende të vogla, por me zemër të madhe. Do të ishte absurde nëse them se kemi gjasa të mëdha për fitore, pasi ka vetëm një vit që jemi krijuar si kombëtare dhe ende çalojmë në disa aspekte. Islanda është favorite, por ne kemi ardhur për të shkaktuar befasi. Jemi shumë të lodhur nga udhëtimi 13 orësh nga Shkodra deri në Rejkjavik, por do të mundohemi të gjejmë forcën e duhur për ta përballur Islandën,” ka shtuar ndër të tjera ai.

Kosova ishte mposhtur 1-2 nga Islanda në duelin e zhvilluar muaj më parë në Shkodër. Ndeshja luhet sonte prej orës 20:45.GRUPI C

Gjermania thyen rekordin e Spanjës

8 October, 2017 @22:48

Grupi C ka përfunduar sonte me duelet që nuk ndikonin në renditjen e ekipit që ka prerë biletën direkt për…

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

8 October, 2017 @21:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës është caktuar të luhet të më 14 tetor, për…

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 October, 2017 @19:59

Edhe pse e kishte mundësinë ‘në dorën e saj’, Skocia ka barazuar në takimin ndaj Sllovenisë dhe kështu e ka…

GRUPI E

Polonia siguron Botërorin, Danimarka e dyta

8 October, 2017 @19:55

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Me fitoren e sotnme ndaj Malit të Zi, Polonia e ka siguruar plasmanin…

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Vushtrria gabon, humb mundësinë për ngjitje

Foto: KF Vushtrria

8 October, 2017 @17:31

Pas humbjes së Ballkanit dje, mundësinë për t’u ngjitur në vendin e dytë nuk e ka shfrytëzuar skuadra e Vushtrrisë. …

DUKAGJINI-KEK

Visar Sahiti vendos, KEK-u ngrit epërsinë

8 October, 2017 @17:25

Në një xhiro kur të tre ndjekësit kanë humbur pikë, nuk kanë shënuar fitore, KEK-u ka dalë fitues i shumëfishtë…

NGA KONFERENCA E CHRISTIAN PANUCCIT

Panucci: Së pari loja, pastaj rezultati

8 October, 2017 @17:15

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka mbajtur sot konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Italisë. Ai…

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 October, 2017 @16:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit gjatë muajit tetor do të udhëtojë në…

LORIK CANA

Lamtumira e Canës, nesër në Loro Boriçi

BOROZANI/LisDorambari/Arkiv

8 October, 2017 @12:31

Dueli i fundit kualifikues për Shqipërinë në kampanjën drejt Botërorit “Rusia 2018” do të jetë dita kur Lorik Cana, ish-kapiteni…

JAVA IX

Liga e Parë vazhdon sot me 6 ndeshje

8 October, 2017 @12:25

Pas 2 ndeshjeve të luajtura dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll vazhdon sot me 6 ndeshjet e tjera…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018