Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA AMERICA 2021

Paqueta hyn, shënon — Brazili me 10 lojtarë në gjysmëfinale

Fotot: b/r

Paqueta hyn, shënon — Brazili me 10 lojtarë në gjysmëfinale


3 July, 2021 @9:54

Nuk ka qenë aspak e lehtë, por brazilianët nga fryma e mirë e kapur në ekip, kanë arritur që të shënojnë dhe të kthejnë Kilin në shtëpi nga Copa America 2021.

Nilton Santos të Rio de Janeiros, pas një pjese të parë me raste të pakta dhe me tentime më tepër nga largësia, pjesa e dytë ka nisur me gol.

Selektori i cariocave, Tite, duke parë mos funksionimin e sulmit me Roberto Firminon, e zëvendëson atë me të nisur pjesa e dytë me Lucas Paquetan.

E mrekullia ndodh menjëherë, sulmi i parë i pjesës së dytë, një magji me Neymarin brenda 16-metërshit dhe Paqueta i sjell epërsinë 1-0 (46’) Brazilit (që në fund doli të ketë qenë rezultati përfundimtar).

S’ka fund emocioni për brazilianët. Gabriel Jesus menjëherë pas golit merr karton të kuq direkt. Tite vazhdon lojën njëjëtë dhe Kili në anën tjetër nis sulmet.

Gabriel Jesus

Por, deri në fund të përzgjedhurit e Martin Lasartes nuk arrijnë të qëllojnë portën e Edersonit dhe kështu, Kili eliminohet nga Copa America 2021.

Kujtojmë, ky duel ka qenë i dy fituesve të fundit të garës, pasi që në 2019 Copa American e fitoi Brazili, ndërsa në 2016 dhe 2015 garën e kishte fituar Kili.

Brasil

Në të njëjtin stadium ku u luajt loja e sotme, Brazili pret Perunë, që më heret eliminoi Paraguajin në përballjen e 5 korrikut, në gjysmëfinalen e parë të garës.

copa america


COPA AMERICA 2021

Lapadula shkëlqen, Peru eliminon Paraguajin dhe arrin gj’finalen

International

Lapadula shkëlqen, Peru eliminon Paraguajin dhe arrin gj’finalen

03/07/21 @ 01:55

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Belgjika - Italia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Belgjika - Italia

02/07/21 @ 23:09

BELGJIKA - ITALIA

Italia superiore, eliminon Belgjikën

Evropiani

Italia superiore, eliminon Belgjikën

02/07/21 @ 22:57

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Zvicra-Spanja

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Zvicra-Spanja

02/07/21 @ 21:04

ZVICRA - SPANJA 1-1 (1-3pen)

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

Evropiani/International

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

02/07/21 @ 20:51

11-SHET

Formacionet zyrtare: Belgjika - Italia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Belgjika - Italia

02/07/21 @ 19:49

SUPERLIGA TURKE

Pereira për herë të dytë te Fenerbahçe

International

Pereira për herë të dytë te Fenerbahçe

02/07/21 @ 19:16

COPA AMERICA 2021

Lapadula shkëlqen, Peru eliminon Paraguajin dhe arrin gj’finalen

International

Lapadula shkëlqen, Peru eliminon Paraguajin dhe arrin gj’finalen

03/07/21 @ 01:55

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Zvicra-Spanja

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Zvicra-Spanja

02/07/21 @ 21:04

ZVICRA - SPANJA 1-1 (1-3pen)

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

Evropiani/International

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

02/07/21 @ 20:51

SUPERLIGA TURKE

Pereira për herë të dytë te Fenerbahçe

International

Pereira për herë të dytë te Fenerbahçe

02/07/21 @ 19:16

GJERMANIA

Zyrtare: Pensionohet Toni Kroos

International

Zyrtare: Pensionohet Toni Kroos

02/07/21 @ 14:23

EDITORIAL

A do të ketë EURO-ja fitues të ri?

Evropiani/International

A do të ketë EURO-ja fitues të ri?

02/07/21 @ 10:57

AUSTRIA

Atdhe Nuhiu transferohet në Bundesligën e Austrisë

International

Atdhe Nuhiu transferohet në Bundesligën e Austrisë

30/06/21 @ 21:34

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe zyrtarizon mbrojtësin anglez Steven Caulker

International

Fenerbahçe zyrtarizon mbrojtësin anglez Steven Caulker

30/06/21 @ 21:10

INTERNATIONAL

Real Madrid vazhdon kontratën e Kosovare Asllanit

International

Real Madrid vazhdon kontratën e Kosovare Asllanit

30/06/21 @ 19:25

LEICESTER CITY

Gol makina e Bundesligës sigurohet nga Leicester

Premier League/International/Transfere

Gol makina e Bundesligës sigurohet nga Leicester

30/06/21 @ 12:11


 
Të gjitha lajmet nga International