Të gjitha lajmet

STRASBOURG - PARIS ST GERMAIN

Parisi ndalet përsëri

Foto: StrasbourgOfficial/tw

Parisi ndalet përsëri

5 December, 2018 @23:31

Strasbourg
Paris Saint Germain
Strasbourg 1 : 1 Paris Saint Germain
K. Lala (P) 40' 71' E. Cavani (P)

Stadiumi: Meinau, Strasbourg.

Barazimi i dytë brenda tre ditëve të fundit dhe Paris St Germainit i është dashur goli i Edinson Cavanit për të mos pësuar në fund, 1-1.

Strasbourg ka befasuar parisienët, ndërsa kishin ardhur në avantazh, kur shënoi mbrojtësi Kenny Lala nga penalltia në pjesë të parë.

PSG goal

Thomas Tuchel kurseu disa nga lojtarët më të mirë të tij në këtë përballje dhe kjo i kushtoi me mosmarrje të të gjitha pikëve nga ndeshja, e në anën tjetër Strasbourg pas fitores në xhiron e kaluar, ka barazuar sonte për ngritje në klasifikim.

TABELA AKTUALE

Ky ka qenë barazimi i dytë me radhë për Paris St Germainin këtë stinor, pas 14 fitoreve të shënuara me radhë.

Por, ekipi që drejtohet nga gjermani Tuchel, ka distancë komode nga ndjekësi i parë dhe nuk do të brengoset shumë për rezultatin e sontëm.TOTTENHAM HOTSPURS - SOUTHAMPTON

Këndellen për ngritje

Foto: premierleague.com

5 December, 2018 @23:17

Pas humbjes nga Arsenali në derbin e pjesës veriore të Londrës në xhiron që e lamë pas, Tottenham Hotspurs është…

MANCHESTER UNITED - ARSENAL

Derbi që rrëzoi të dy skudrat në tabelë

Foto: premierleague.com

5 December, 2018 @23:04

Njëra ndër ndeshjet më të bukura të natës në Premier Ligë. Dy rivalë të vjetër që dhuruan gola dhe emocione,…

WOLVERHAMPTON WANDERERS - CHELSEA

Humbja e dytë në 3 ndeshjet e fundit

Foto: premierleague.com

5 December, 2018 @22:54

Wolverhapmton Wanderers ka shënuar fitore të madhe ndaj Chelseat sonte si vendas, 2-1. Kjo ka qenë fitorja e parë…

BURNLEY - LIVERPOOL

Shaqiri vulos, Liverpool rikthehet

Foto: premierleague.com

5 December, 2018 @22:36

Pas pjesës së parë pa gola, Burnley përmes Jack Corkut avancoi ndaj Liverpoolit 1-0. Por, rikthimi i të kuqve…

LIVERPOOL

Jürgen Klopp dënohet nga FA

5 December, 2018 @13:13

Federata angzele, ka dënuar trajnerin gjerman të Liverpoolit Jürgen Klopp. Dënimi i tij erdhi pasi që në ndeshjen derbi kundër…

WATFORD - CITY

Watford lëkund Cityn, por kampioni nuk rrëzohet

4 December, 2018 @22:59

Kampioni aktual i Premier Leagues, Manchester City, edhepse në fund të neshjes ishte në presion, megjithatë duke e mposhtur Watfordin…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

KEK

Ekip për përmirësim të goldallimit

TOPSPORTI/Arkiv

4 December, 2018 @19:38

Skuadra e ardhur këtë stinor në Superligë, KEK, është skuadra e vetme në kuadër të atyre të elitës që nuk…

ME MIREL JOSËN NË KRYE

Thënia e Fergusonit, po zbatohet te Prishtina

Foto: fcprishtina.com

4 December, 2018 @16:41

Thënia e famshme e trajnerit legjendat të Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, se sulmi i mirë ua fiton ndeshjen, ndërsa…

ATHLETIC BILBAO

Edhe një ekip me emër, largon trajnerin

4 December, 2018 @15:58

Pas largimit të trajnerit të Real Madridit në La Liga, Julen Lopetegui, edhe një ekip me traditë në elitë të…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

CAEN - MONACO

Falcao + VAR për fitore në krizë

Fotot: ASMonaco/fb

25 November, 2018 @11:32

Thierry Henry më në fund i është gëzuar fitores si trajner i Monacos. Ekipi, duke i falenderuar golit të Radamel…

THIERRY HENRY

Merr krejt përgjegjësitë

24 November, 2018 @11:11

Shefi i Monacos, Thierry Henry, ka thënë se e ka të qartë situatën dhe merr krejt përgjegjësitë që i takojnë…

THIERRY HENRY

Presioni po rritet

12 November, 2018 @14:33

Fillim i tmerrshëm për karrierën menaxheriale të Thierry Henry-së, që nuk ka shijuar ende një fitore me ekipin e tij…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1