Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Pas 11 viteve, Interi kampion në Serie A

Pas 11 viteve, Interi kampion në Serie A


2 May, 2021 @17:41

Me barazimin e Atalantës ndaj Sassuolos, Interi zyrtarisht shpallet kampion në Serie A.

Interi pas 11 sezonave, arriti titullin në Itali, derisa ky ishte titulli i 19 për ekipin e Interit.

Trajneri Antonio Conte e fitoi titullin e 4 të karrierës së tij si trajer në Serie A.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A