Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LLAPI - PRISHTINA

Fitore në Podujevë, Prishtina merr kreun

Fitore në Podujevë, Prishtina merr kreun


2 May, 2021 @16:54

Katër xhiro para përfundimit të kampionatit, Superliga e Kosovës në futboll ka një lider të ri.

Këtë epitet sot e mori skuadra e Prishtinës, pas fitores 1-3 (Adonis Aliu 19’ / Gauthier Mankenda 15’, Leotrim Bekteshi 40’, Oto John 64’) ndaj Llapit në Podujevë.

TABELA AKTUALE

Ndeshja filloi mjaft mirë për të drejtuarit nga Zekirija Ramadani, që golin e epërsisë e gjeti në minutën e 15’ përmes Gauthier Mankendës, i cili u asistua nga Sabien Lilaj. Megjithatë, vendasit reaguan shpejt, duke barazuar përmes Adonis Aliut katër minuta më vonë.

E shifrat mbeten të barabarta deri në minutën e 40’, kur Leotrim Bekteshi shënoi për 1-2 pas asistimit nga Mërgim Pefqeli.

Më vonë gjatë pjesës së dytë, golin e sigurisë për Prishtinën e shënoi Oto John, i sapo rikthyer nga lëndimi, e pas këtij goli më rrjetat nuk u prekën dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 1-3.

Fitorja e shënuar sot në Podujevë dhe humbja e Ballkanit nga Drenica bëjnë që Prishtina tashmë të jetë lidere e Superligës kur kanë mbetur edhe 4 xhiro deri në fund të kampionatit.

Për ta fituar titullin, tashmë gjithçka është në dorën e Prishtinës, ndërkohë që Llapi synon ta mbyllë sezonin me fitimin e Kupës së Kosovës dhe rrjedhimisht daljen në Evropë.


SAMI SERMAXHAJ

Sermaxhaj: Hap i mirë, por jo edhe gjigant për të siguruar mbijetesën

FFK Superliga

Sermaxhaj: Hap i mirë, por jo edhe gjigant për të siguruar mbijetesën

02/05/21 @ 18:08

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Nuk na funksionoi asgjë

FFK Superliga

Shkëmbi: Nuk na funksionoi asgjë

02/05/21 @ 17:59

SUPERLIGA TURKE

Cikalleshi me 2 gola e 1 asistim shkëlqen për skuadrën e tij

International/Sportistë shqiptarë në botë

Cikalleshi me 2 gola e 1 asistim shkëlqen për skuadrën e tij

02/05/21 @ 17:46

SERIE A

Pas 11 viteve, Interi kampion në Serie A

Serie A

Pas 11 viteve, Interi kampion në Serie A

02/05/21 @ 17:41

TREPÇA '89

Trepça ‘89 reagon ndaj gjyqtarit Nuza, publikon edhe video si dëshmi

FFK Superliga

Trepça ‘89 reagon ndaj gjyqtarit Nuza, publikon edhe video si dëshmi

02/05/21 @ 17:35

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

FFK Superliga

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

09/05/21 @ 18:56

ISMET MUNISHI

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

FFK Superliga

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

09/05/21 @ 18:45

FARUK ELSHANI

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

FFK Superliga

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

09/05/21 @ 18:31

ARDIAN BASHA

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

FFK Superliga

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

09/05/21 @ 18:16

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

FFK Superliga

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

09/05/21 @ 18:07

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

FFK Superliga

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

09/05/21 @ 17:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga