Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENICA - BALLKANI

Ballkani mposhtet në Skenderaj, lëshon kreun e tabelës

Foto: KF Drenica

Ballkani mposhtet në Skenderaj, lëshon kreun e tabelës


2 May, 2021 @16:55

S’ka fitore për Ballkanin në Skenderaj!

Skuadra e drejtuar nga Bledi Shkëmbi sot u befasua nga Drenica në Skenderaj, ku u mposht 2-1 (Kreshnik Uka 19’, Denisson 50’ / Mevlan Zeka 51’), e kjo humbje dhe fitorja e sotme e Prishtinës në Podujevë e zbresin nga kreu skuadrën e Ballkanit, kur kanë mbetur edhe 4 xhiro deri në fund të sezonit.

Lojtari që po kalon formë tejet të mirë gjatë pjesës së dytë të sezonit, Kreshnik Uka i Drenicës, ishte i pari që u shënua në listën e golashënuesve sot.

Uka rrjetën e gjeti në minutën e 19’, për t’ia dhënë Drenicës epërsinë fillestare.

TABELA AKTUALE

Që nga ai moment, përkundër rasteve të Ballkanit për shënim, më gola nuk pati deri në minutën e 50’, kur Denisson i Drenicës shënoi për 2-0.

Mysafirët nga Suhareka reaguan me një gol të Mevlan Zekës në minutën e 51’, por për fatin e keq të tyre, ata nuk arritën dot të bëjnë më shumë dhe u detyruan të pajtohen me humbje, që në fund mund të jetë fatale në luftën për titullin kampion.

Në anën tjetër, fitorja e shënuar sot e largon Drenicën nga pozita që dërgon në barazh dhe ia shton gjasat për mbijetesë direkte, pa pasur nevojë të luajë në Play Out.


SAMI SERMAXHAJ

Sermaxhaj: Hap i mirë, por jo edhe gjigant për të siguruar mbijetesën

FFK Superliga

Sermaxhaj: Hap i mirë, por jo edhe gjigant për të siguruar mbijetesën

02/05/21 @ 18:08

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Nuk na funksionoi asgjë

FFK Superliga

Shkëmbi: Nuk na funksionoi asgjë

02/05/21 @ 17:59

SUPERLIGA TURKE

Cikalleshi me 2 gola e 1 asistim shkëlqen për skuadrën e tij

International/Sportistë shqiptarë në botë

Cikalleshi me 2 gola e 1 asistim shkëlqen për skuadrën e tij

02/05/21 @ 17:46

SERIE A

Pas 11 viteve, Interi kampion në Serie A

Serie A

Pas 11 viteve, Interi kampion në Serie A

02/05/21 @ 17:41

TREPÇA '89

Trepça ‘89 reagon ndaj gjyqtarit Nuza, publikon edhe video si dëshmi

FFK Superliga

Trepça ‘89 reagon ndaj gjyqtarit Nuza, publikon edhe video si dëshmi

02/05/21 @ 17:35

DRENICA - BALLKANI

Ballkani mposhtet në Skenderaj, lëshon kreun e tabelës

FFK Superliga

Ballkani mposhtet në Skenderaj, lëshon kreun e tabelës

02/05/21 @ 16:55

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

FFK Superliga

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

09/05/21 @ 18:56

ISMET MUNISHI

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

FFK Superliga

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

09/05/21 @ 18:45

FARUK ELSHANI

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

FFK Superliga

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

09/05/21 @ 18:31

ARDIAN BASHA

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

FFK Superliga

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

09/05/21 @ 18:16

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

FFK Superliga

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

09/05/21 @ 18:07

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

FFK Superliga

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

09/05/21 @ 17:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga