Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EGNATIA (RROGOZHINË)

Pas 16 vitesh kthehen në Superiore

Pamje nga festa e djeshme e Egnatias/ Foto: KFEgnatia/fb

Pas 16 vitesh kthehen në Superiore


3 May, 2021 @10:58

E njohim si një qytezë që del në tabela rrugës prej Durrësit kur nisemi për Vlorë. Ndërsa Rrogozhina ka të kthyer skuadrën e saj në Katetgorinë Superiore shqiptare, pasi që një sezoni briliant në Kategorinë e Parë.

Të drejtuar nga ish-trajneri i Trepçës’89, Gugash Magani, ekipi i Egnatias ka siguruar tashmë Superioren shqiptare, pasi që në Grupin B të Kategorisë së Parë duke lënë pas Tomorin beratas me 9 pikë pas fitores së shënuar ndaj Besës së Kavajës dje, me golin e Artur Maganit, Egnatia - Besa 1-0 [Magani 41].

Sezoni shumë i mirë i ekipit u kurorëzua me festë në fund, ndërsa trajneri Magani pas fitores së djeshme dhe sigurimit të elitës së futbollit shqiptar tha:

“Fillimisht dua të theksoj se ky sezon ka qenë i suksesshëm në çdo drejtim. Të gjithë kanë bërë më të mirën dhe qëllimi u arrit. Sukseset e përbashkëta nuk duhen diskutuar shumë. Me Besën synonim fitoren. Edhe pse fituam minimalisht, përsëri jam i kënaqur pa masë. Loja nuk ishte në nivelin e kërkuar,” ka thënë trajneri.

Ndërsa sa i përket stinorit në grup, ka thënë:

“Besoj se ndikuan shumë edhe temperaturat. E meritojmë Superioren më shumë se çdokush në grupin tonë. Fati jo gjithmonë ka qenë me ne. Kam pasur plot sfida në karrierë, që i kam kaluar me sukses të plotë. Kam drejtuar në Superiore, por në Rrogozhinë jam ndier komod. Presidenti e me radhë na janë gjendur pranë në gjithçka që kemi pasur nevojë,” ka shtuar peqinasi, për të përfunduar me falenderime për mundësitë.

“Ku ka më mirë kur çdo gjë shkon perfekt dhe puna bëhet më e lehtë. Fitorja shkon për tifozët e këdo që beson tek Egnatia e këtij sezoni”.

Gugash Maganit në verë i skadon kontrata me ekipin. Ndërsa ai nuk ka pranuar të thotë më shumë për vazhdimin e kontratës pas sigurimit të Superiores.

“Akoma është herët të flasim për këtë. Unë kam dëshirë të qëndrojë, gjithsesi do të flasim. Për pagë jam i hapur, sepse nuk bën pjesë në interesat primare të skuadrës. Më shumë më intereson organika e skuadrës për Superiore, sepse nuk dua që aty të jem si në shëtitje. Dua konkurrencë,” ka qenë i qartë ai.

tabela


SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

SAMI SERMAXHAJ

Sermaxhaj: Hap i mirë, por jo edhe gjigant për të siguruar mbijetesën

FFK Superliga

Sermaxhaj: Hap i mirë, por jo edhe gjigant për të siguruar mbijetesën

02/05/21 @ 18:08

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Nuk na funksionoi asgjë

FFK Superliga

Shkëmbi: Nuk na funksionoi asgjë

02/05/21 @ 17:59

SUPERLIGA TURKE

Cikalleshi me 2 gola e 1 asistim shkëlqen për skuadrën e tij

International/Sportistë shqiptarë në botë

Cikalleshi me 2 gola e 1 asistim shkëlqen për skuadrën e tij

02/05/21 @ 17:46

SERIE A

Pas 11 viteve, Interi kampion në Serie A

Serie A

Pas 11 viteve, Interi kampion në Serie A

02/05/21 @ 17:41

TREPÇA '89

Trepça ‘89 reagon ndaj gjyqtarit Nuza, publikon edhe video si dëshmi

FFK Superliga

Trepça ‘89 reagon ndaj gjyqtarit Nuza, publikon edhe video si dëshmi

02/05/21 @ 17:35

DRENICA - BALLKANI

Ballkani mposhtet në Skenderaj, lëshon kreun e tabelës

FFK Superliga

Ballkani mposhtet në Skenderaj, lëshon kreun e tabelës

02/05/21 @ 16:55

LLAPI - PRISHTINA

Fitore në Podujevë, Prishtina merr kreun

FFK Superliga

Fitore në Podujevë, Prishtina merr kreun

02/05/21 @ 16:54

KUKESI 3-1 VLLAZNIA

Kukësi nxjerr nga binarët e titullit Vllazninë

FSHF Kategoria Superiore

Kukësi nxjerr nga binarët e titullit Vllazninë

07/05/21 @ 20:21

SHQIPËRI

Vllaznia licencohet për garat evropiane

FSHF Kategoria Superiore

Vllaznia licencohet për garat evropiane

15/04/21 @ 20:48

KUPA E SHQIPËRISË

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë

02/04/21 @ 13:25

VAR

FSHF zbaton, pret FFK-në për sistemin VAR

FSHF Kategoria Superiore

FSHF zbaton, pret FFK-në për sistemin VAR

26/02/21 @ 13:56

AIR ALBANIA

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, hidhet shorti

FSHF Kategoria Superiore

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, hidhet shorti

24/02/21 @ 12:45

KUKËSI 1-2 PARTIZANI

Partizani fiton derbin ku triumfon fairplay-i

FSHF Kategoria Superiore

Partizani fiton derbin ku triumfon fairplay-i

21/02/21 @ 19:07

TRANSFER

Zyrtare: Ernest Muçi te gjiganti polak

FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Ernest Muçi te gjiganti polak

21/02/21 @ 12:50

MIQËSORE

Lala: Shqipëria duhet të marrë shembull nga Kosova

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Lala: Shqipëria duhet të marrë shembull nga Kosova

16/02/21 @ 20:19

MIQËSORE

Salihu: E kemi obilim në festa të bashkohemi

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Salihu: E kemi obilim në festa të bashkohemi

16/02/21 @ 19:06

MIQËSORE

Ademi: Yjet kanë bërë t’i harrojmë vështirësitë

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Ademi: Yjet kanë bërë t’i harrojmë vështirësitë

16/02/21 @ 19:00


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore