Të gjitha lajmet

GETAFE-BARCELONA

Paulinho i sjell fitoren Barcelonës

Paulinho i sjell fitoren Barcelonës

16 September, 2017 @18:35

Getafe
Barcelona
Getafe 1 : 2 Barcelona
G. Shibasaki 39' 62' Denis Suárez, 84' Paulinho

Coliseum Alfonso Perez, Getafe
Përforcimi që arriti gjatë verës te Barcelona, Paulinho, sot i ka sjell fitoren ekipit katalonas në përballjen që doli të jetë më se e vështirë ndaj Getafes. Getafe avancoi me gol brilant të japonezit Gaku Shibasaki në pjesë të parë, 1-0. Ndërsa Barcelona barazoi me golin e bukur të Denis Suarezit 1-1 në pjesë të dytë. TABELA AKTUALE Kur Ernesto Valverde futi në lojë Paulinhon në minutën e 77 në vend Ivan Rakiticit, braziliani nuk vonoi dhe pasi pranoi një top nga Lionel Messi, tundi rrjetën e Guaitas për t'ia sjellë fitoren e katërt me radhë Barcelonës.
All Goals - Getafe 1-2 Barcelona -16.09.2017 by horaciobrassell

WATFORD - CITY

3 ndeshje 15 gola, City nuk ndalet

16 September, 2017 @18:09

Liverpooli, Feyenoordi dhe sot Watfordi! Këto ishin viktimat e Manchester Cityt në 7 ditët e fundit, ndaj të cilave kjo…

2KORRIKU-VUSHTRRIA

Maxhuni e Osmani sjellin 3 pikë nga Prishtina për Vushtrrinë

16 September, 2017 @18:03

Vushtrria ka shënuar fitore si mysafir sot në Ligën e Parë, duke e mposhtur 2 Korrikun në Prishtinë me rezultat…

LIVERPOOL - BURNLEY

Liverpooli lëshon pikë në Anfield Road

16 September, 2017 @18:00

Pas humbjes nga City dhe barazimit me Sevillën, Liverpooli nuk ka arritur fitore as sot në ndeshjen ndaj Burnleyt në…

PRISHTINA - VLLAZNIA

Mankenda dhe Khalid sjellin fitoren e Prishtinës

16 September, 2017 @17:57

Pas fitores historike ndaj Trepçës '89, skuadra e Vllaznisë nga Pozherani u mposht sot nga skuadra e Prishtinës në takimin…

FLAMURTARI-LIRIA

Pika e parë e Lirisë si mysafir

16 September, 2017 @17:52

Skuadra e Lirisë ka marë pikën e parë si mysafir këtë stinor nën drejtimin e Bledi Shkëmbit, duke barazuar pa…

LLAPI-BESA

Llapi i kthehet fitores, merr kryesimin

16 September, 2017 @17:42

Llapi i është kthyer fitores pas dy barazimeve në dy xhirot e fundit të Superligës, pasi që mposhti sot Besën…

BAYERN-MAINZ

Bayern i kthehet fitores

16 September, 2017 @17:16

Pas humbjes befasuese nga Hoffenheim në xhiron e kaluar, Bayern i është kthyer fitores në xhiron e radhës duke e…

NEWCASTLE - STOKE

Shënon Shaqiri, barazohet rezultati

16 September, 2017 @17:15

Pas asistimit javën e kaluar në ndeshjen ndaj Manchester United, sot Shaqiri ka shënuar në takimin që Stoke po e…

CROTONE - INTER

Vazhdon forma perfekte e Interit

16 September, 2017 @16:57

Vazhdon forma perfekte e Interit në Serie A. Skuadra e drejtuar nga Spalleti sot ka shënuar një fitore me plot…

FORMACIONET: LLA-BES

11-shet e para: Llapi-Besa

16 September, 2017 @16:03

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes ndërmjet Llapit dhe Besës që nisi në ora 16:00. Llapi: Ademi, Jashari, Sinani, Blakçori,…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga