Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PORTIERI HEROIK

Prej Botërorit në Real Madrid

fifa

Prej Botërorit në Real Madrid


16 July, 2014 @9:55

Real Madrid ka paguar dëmshpërblimin për portierin kostarikan të Levantes, Keylor Navas. 

Njoftimin e ka bërë të ditur spanjollja Marca sot, ku ka shkruar se gardiani 27 vjeçar i Kosta Rikës do të bëhet lojtar i ri i Real Madridit. 

Levante ka kërkuar 10 milionë euro dëmshpërblim për portierin e saj që shkëlqeu në “Brazili 2014” duke qenë njeriu kryesor në ekip dhe në arritjen historike - çerekfinale të Botërorit. 

Për më tepër, Keylor Navas, ka qenë edhe njëri ndër 3 kandidatët për Dorëzën e Artë të Botërorit që u fitua nga Manuel Neuer më vonë. 

Navas kishte kaluar në Levante nga Albacete në korrik të vitit 2012 për 150 mijë euro.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga