Të gjitha lajmet

PORTIERI HEROIK

Prej Botërorit në Real Madrid

fifa

Prej Botërorit në Real Madrid

16 July, 2014 @9:55

Real Madrid ka paguar dëmshpërblimin për portierin kostarikan të Levantes, Keylor Navas. 

Njoftimin e ka bërë të ditur spanjollja Marca sot, ku ka shkruar se gardiani 27 vjeçar i Kosta Rikës do të bëhet lojtar i ri i Real Madridit. 

Levante ka kërkuar 10 milionë euro dëmshpërblim për portierin e saj që shkëlqeu në “Brazili 2014” duke qenë njeriu kryesor në ekip dhe në arritjen historike - çerekfinale të Botërorit. 

Për më tepër, Keylor Navas, ka qenë edhe njëri ndër 3 kandidatët për Dorëzën e Artë të Botërorit që u fitua nga Manuel Neuer më vonë. 

Navas kishte kaluar në Levante nga Albacete në korrik të vitit 2012 për 150 mijë euro.

BARCELONA

Zyrtare: Griezmann te Barcelona

12 July, 2019 @15:38

Pak minuta më parë, kampioni i La Ligas, Barcelona, e zyrtarizoi sulmuesin Antoine Griezmann. Griezmanni ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare,…

XABI ALONSO

Kthehet në shtëpi, si trajner

Xabi Alonso duke u prezantuar te ekipi i tij i fëmijërisë. Tash kthehet si trajner/ Foto: Real Sociedad Official/ fb

11 July, 2019 @8:36

Ish mesfushori i Real Sociedadit, Liverpoolit, Real Madridit e Bayern Munchenit, Xabi Alonso, është kthyer te ekipi i tij ku…

RAUL ALBIOL

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

4 July, 2019 @15:26

Futbollisti spanjoll, Raul Albiol, është ndarë me Napolin dhe i është kthyer La Ligas, duke nënshkruar për Villarrealin, bëjnë të…

RODRI

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

Foto: mancity.com

4 July, 2019 @14:57

Kampioni i Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar sot rekord-transferin e klubit, mesfushorin spanjoll 23 vjeç, Rodri. City ka paguar…

LA LIGA

Caktohen datat e El Clasico-ve

4 July, 2019 @14:05

Është publikuar kalendari i plotë i sezonit të ri të La Liga-së. Dy ndeshjet kryesore të sezonit, El Clasicot mes…

Të gjitha lajmet nga La Liga