Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJILANI - PRISHTINA

Prishtina mund të shpallet kampione sot

Prishtina mund të shpallet kampione sot


16 May, 2021 @10:49

Liderja e Superligës së Kosovës, Prishtina, sot mund të shpallet kampione në ndeshjen kundër Gjilanit.

Prishtinës i nevojitet së paku një barazim për tu shpallur matematikisht kampione.

Bardhekaltërt titullin e fundit e kishin fituar në vitin 2013.

Behar Maliqi dhe Besnik Krasniqi ishin pjesë e skuadrës në titullin e fundit.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 75 pikë gjendet në krye të tabelës me 5 pikë më shumë se Drita në pozitën e dytë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga