Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENICA - DRITA

Rasti i fundit për Dritën, i nevojitet ndihma e Gjilanit

Rasti i fundit për Dritën, i nevojitet ndihma e Gjilanit


16 May, 2021 @10:43

Drita sot do të përballet me Drenicën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj nga ora 15:00.

Kampionja aktuale e Superligës, Drita, sot kërkon fitoren dhe humbjen e Prishtinës ndaj Gjilanit, për të shpresuar mbrojtjen e titullit.

Drita në ndeshjen e parë e mposhti Drenicën me rezultat 4-1, kurse në ndeshjen e dytë 0-3. Ndeshja e tretë në mes të këtyre dy skuadrave përfundoi me rezultat 1-1.

TABELA AKTUALE

Drita aktualisht me 70 pikë gjendet në pozitën e dytë, kurse Drenica me 42 në pozitën e gjashtë.


PRIZREN

Arpagjik’t me letër të hapur: Privatizoni klubin

FFK Liga e parë

Arpagjik’t me letër të hapur: Privatizoni klubin

16/05/21 @ 10:12

LIGA E FEMRAVE

Titulli i katërt rresht për KFF Mitrovicën

FFK Superliga

Titulli i katërt rresht për KFF Mitrovicën

15/05/21 @ 23:14

ROMA 2-0 LAZIO

Roma fiton derbin e kryeqytetit

Serie A

Roma fiton derbin e kryeqytetit

15/05/21 @ 22:48

SUPERLIGA TURKE

Besiktas kampion, Galata humb titullin për një gol

International

Besiktas kampion, Galata humb titullin për një gol

15/05/21 @ 21:47

CHELSEA 0-1 LEICESTER

Pas 4 finaleve të humbura, Leicester fiton FA Cup

Premier League/International

Pas 4 finaleve të humbura, Leicester fiton FA Cup

15/05/21 @ 20:27

JUVE 3-2 INTER

Juventusi mposht kampionin, mban gjallë shpresat

Serie A

Juventusi mposht kampionin, mban gjallë shpresat

15/05/21 @ 20:09

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga