Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA TURKE

Besiktas kampion, Galata humb titullin për një gol

Besiktas kampion, Galata humb titullin për një gol


15 May, 2021 @21:47

Skuadra e Besiktasit, duke e mposhtur Goztepen me rezultat 1-2, shpallet kampion në Superligën e Turqisë.

Domagoj Vida shënoi për Besiktasin që nga minuta e 10’, por rezultati u barazua në minutën e 24’ nga Alpaslan Ozturk.

Heroi i Besiktasit ishte Rachid Ghezzal, i cili shënoi nga penalltia në minutën e 69’.

Skudra e trajnerit Sergen Yalcin, minutat e fundit i kaloi nën ethe, ngase në ndeshjen tjetër Galatasarayi fitonte me rezultat 3-1, por nuk arriti të shënojë edhe një gol për t’u stolisur me titullin kampion dhe kështu Besiktasi arriti titullin e 16 në histori të klubit.

Edhe Fenerbahçe fitoi ndeshjen me Kayserisporin me rezultat 1-2, por nuk ndikoi në renditjen përfundimtare.

TABELA AKTULE

1.Besiktas 84p   45+
2.Galatasaray 84p 44+
3.Fenerbahçe 82p 31+


CHELSEA 0-1 LEICESTER

Pas 4 finaleve të humbura, Leicester fiton FA Cup

Premier League/International

Pas 4 finaleve të humbura, Leicester fiton FA Cup

15/05/21 @ 20:27

FERIZAJI 4-2 DARDANA

Ferizaji përkundër krizës - mbijeton me fitore

FFK Liga e parë

Ferizaji përkundër krizës - mbijeton me fitore

15/05/21 @ 20:09

JUVE 3-2 INTER

Juventusi mposht kampionin, mban gjallë shpresat

Serie A

Juventusi mposht kampionin, mban gjallë shpresat

15/05/21 @ 20:09

DRENASI 2-1 ISTOGU

Diar Prokshi siguron mbijetesën për Drenasin

FFK Liga e parë

Diar Prokshi siguron mbijetesën për Drenasin

15/05/21 @ 19:27

TREPÇA 3-5 DUKAGJINI

Hattrick i Osmanit, Dukagjini në barazh për Superligë

FFK Liga e parë

Hattrick i Osmanit, Dukagjini në barazh për Superligë

15/05/21 @ 19:07

KEK 2-1 2 KORRIKU

Fitojnë dhe përshëndeten nga Liga e Parë

FFK Liga e parë

Fitojnë dhe përshëndeten nga Liga e Parë

15/05/21 @ 18:49

ONIX 0-2 LIRIA

Liria mbyll sezonin me fitore

FFK Liga e parë

Liria mbyll sezonin me fitore

15/05/21 @ 18:40

PLAYOFF I LIGES SE PARE

Përcaktohet barazhi: dy ish-ekipe të Superligës, në barazh për Superligë

FFK Liga e parë

Përcaktohet barazhi: dy ish-ekipe të Superligës, në barazh për Superligë

15/05/21 @ 17:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

16/06/21 @ 00:04

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Hungaria-Portugalia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Hungaria-Portugalia

15/06/21 @ 20:30

MARCUS BERG

Abuzim online për shkak të mos-shënimit në gol të zbrazët

Evropiani/International

Abuzim online për shkak të mos-shënimit në gol të zbrazët

15/06/21 @ 15:35

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

ARGJENTINA 1-1 KILI

Kili ndalë Argjentinën, pas super-golit të Messit

International

Kili ndalë Argjentinën, pas super-golit të Messit

15/06/21 @ 01:10

COPA AMERICA

Brazili starton furishëm në Copa America

International

Brazili starton furishëm në Copa America

14/06/21 @ 00:58


 
Të gjitha lajmet nga International