Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZREN

Arpagjik’t me letër të hapur: Privatizoni klubin

Pamje nga arkivi

Arpagjik’t me letër të hapur: Privatizoni klubin


16 May, 2021 @10:12

Pas përfundimit të stinorit në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ku ekipi prizrenas, Liria ka përfunduar në pozitë të pestë, pa gjasa për inkuadrim në Superligë — me letër të hapur drejtuar kryetarit të komunës, kryetarit të klubit dhe bordit të klubit, kanë dalë tifozët Arpagjik’t.

Siç shihet në letër, ata e vlerësojnë stinorin e dështuar, ndërsa në kërkesa janë treguar të qartë: kërkojnë privatizimin e klubit ose krijimit të SHA-së.

LETRA E HAPUR:

Sot ka përfunduar edhe sezoni i rregullt i futbollit në Ligën e Parë ku bën pjesë edhe klubi jonë i zemrës KF LIRIA.
Përkundër pritshmërive nga i gjithë spektri futbolldashës në Prizren dhe jo vetëm që klubi jonë i zemrës te kthehet në Superligë aty edhe ku e ka vendin ndodhi ajo që nuk e dëshironim askush, DËSHTIMI.
Duke parë këtë gjendje të rënduar në klub dhe duke parë statusin e klubit i cili është publik ku asnjëherë nuk patëm suksese te cilat i meriton Prizreni si vatër e futbollit ne si djemt e qytetit, tifozëria Arpagjik’t kemi një kërkes të qartë dhe të vetme për Kryetarin dhe bordin e klubit gjithashtu për Komunën si donatore kryesore për të mirën e emrit të madh LIRIA
1. Të thirret kuvendi i klubit
2.Të kërkohet dhe të shpërbêhet ky bord dhe
3.Klubi te shkon në Privatizim apo shoqëri aksionare
* Në të kundërtën do të jemi ne ata që nuk do ta lejojmë vazhdimin e pjesëmarrjes së Kf Liria në kompeticionet e ardhshme sepse është bërë MJAFT duke u nëpërkëmbur dinjiteti i klubit dhe sporti në përgjithësi në Prizren.
Kryesia e Arpagjik’t
15.05.21


LIGA E FEMRAVE

Titulli i katërt rresht për KFF Mitrovicën

FFK Superliga

Titulli i katërt rresht për KFF Mitrovicën

15/05/21 @ 23:14

ROMA 2-0 LAZIO

Roma fiton derbin e kryeqytetit

Serie A

Roma fiton derbin e kryeqytetit

15/05/21 @ 22:48

SUPERLIGA TURKE

Besiktas kampion, Galata humb titullin për një gol

International

Besiktas kampion, Galata humb titullin për një gol

15/05/21 @ 21:47

CHELSEA 0-1 LEICESTER

Pas 4 finaleve të humbura, Leicester fiton FA Cup

Premier League/International

Pas 4 finaleve të humbura, Leicester fiton FA Cup

15/05/21 @ 20:27

JUVE 3-2 INTER

Juventusi mposht kampionin, mban gjallë shpresat

Serie A

Juventusi mposht kampionin, mban gjallë shpresat

15/05/21 @ 20:09

FERIZAJI 4-2 DARDANA

Ferizaji përkundër krizës - mbijeton me fitore

FFK Liga e parë

Ferizaji përkundër krizës - mbijeton me fitore

15/05/21 @ 20:09

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

TRANSFER

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

FFK Liga e parë

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

12/06/21 @ 20:35

ISTOGU

Istogu rikthen Fetahun

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu rikthen Fetahun

09/06/21 @ 21:47

ISTOGU

Istogu përforcon sulmin me Granit Arifaj

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu përforcon sulmin me Granit Arifaj

09/06/21 @ 21:35

MEGZON VISOKA

Rikthimi i Ferizajit, nis me trajnerin e ri

FFK Liga e parë/Transfere

Rikthimi i Ferizajit, nis me trajnerin e ri

07/06/21 @ 22:56

FERIZAJ

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

FFK Liga e parë

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

05/06/21 @ 16:18

DIAR PROKSHI

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

03/06/21 @ 18:41

LIRIA

Roni Gashi mbetet lojtar i lirë

FFK Liga e parë

Roni Gashi mbetet lojtar i lirë

31/05/21 @ 15:35

2 KORRIKU - BESIKTAS

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

FFK Liga e parë

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

30/05/21 @ 16:57


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë