Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League


25 June, 2021 @10:29

Kampionja e Kosovës, Prishtina, sonte do të përballet në ndeshjen finale të raundit preliminar ndaj kampionit të Andorrës, Inter d’Escaldes.

Prishtina në ndeshjen e parë të raundit preliminar, e kishte mposhtur skuadrën Folgore me rezultat 0-2 me golat e Endrit Krasniqit e Mendurim Hotit.

Kurse Inter d’Escaldes e eliminoi skuadrën Torvshavn me rezultat 0-1.

Prishtina nëse e mposhtë kundërshtarin nga Andorra, në raundin e parë kualifikuese do të takohet me kampionin hungarez, Ferencvaros.

Ndeshja do të luhet nga ora 20:00.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga