Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO2024

Publikohet lista përfundimtare e Shqipërisë, largohet vetëm 1 lojtar

Foto: FSHF

Publikohet lista përfundimtare e Shqipërisë, largohet vetëm 1 lojtar


8 June, 2024 @12:33

Është publikar lista përfundimtare e Shqipërisë për ndeshjet e Kampionatit Evropian, i cili fillon javën tjetër.

Nga lista preliminare, e publikuar më 27 maj, vetëm një lojtar është larguar. Bëhet fjalë për portierin Simon Simoni, i cili nuk është futur në listën përfundimtare të Sylvinhos.

EURO2024 - GRUPET DHE ORARI I NDESHJEVE

Lista e plotë e të ftuarve:

Portierë: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati;

Mbrojtës: Berat Gjimshiti, Ardian Ismajli, Elseid Hysaj, Ivan Balliu, Arlind Ajeti, Naser Aliji, Mario Mitaj, Enea Mihaj, Marash Kumbulla;

Mesfushorë: Ylber Ramadani, Amir Abrashi, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Klaus Gjasula, Qazim Laçi, Ernest Muçi, Medon Berisha;

Sulmues: Jasir Asani, Armando Broja, Mirlind Daku, Arbër Hoxha, Rey Manaj dhe Taulant Seferi.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani