Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TESTI I FUNDIT, PARA EVROPIANIT

Shqipëria-Azerbajxhani, 11-shet startuese

Shqipëria-Azerbajxhani, 11-shet startuese


7 June, 2024 @17:32

Testi i fundit për përzgjedhësin e reprezentacionit të Shqipërisë, Sylvinho, nis prej orës 19:00 në stadiumin Haladás të qytetit Szombathely të Hungarisë, ndërsa kuqezinjtë luajnë ndaj Azerbajxhanit. Sylvinho në këtë ndeshje del katër ditë pas fitores në testin ndaj Lihtenshtajnit, 3-0.

Për këtë duel, brazilini në bankën e Shqipërisë ka përgatitur 11-shen si mëposhtë.

SHQIPËRIA XI:

◼ Strakosha;
◼ Djimsiti, Ajeti, Hysaj, Mitaj;
◼ Ramadani, Bajrami, Asllani;
◼ Asani, Seferi, Broja.

Trajner: Sylvinho

AZERBAJXHANI XI:

◼ Mahammadal;
◼ Mustafazade, Huseynov, Mammadov, Jafarguliyev;
◼ Diniyev, Makhmudov, Isaev;
◼ Bayramov, Sheydaev, Emreli.

Trajner: Arif Asadov

Pas kësaj ndeshjeje, Shqipëria merr rrugëtimin për në Gjermani, ndërsa në Grupin B ku bën pjesë, që ndryshe quhet edhe grupi “i vdekjes” ndeshjen e parë do ta luajë me mbrojtësin e titullit të Evropës, Italinë. Kjo ndeshje do të luhet më 15 qershor me fillim prej orës 21:00 në Signal Iduna Park të Dortmundit.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani