Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGUE 1

Rafinha: “I detyrohem gjithçka Barçës”

Foto:Google

Rafinha: “I detyrohem gjithçka Barçës”


15 February, 2021 @20:50

Para ndeshjes midis klubit të tij të ri dhe shtëpisë së tij të vjetër, Rafinha dha një intervistë për Le Parisien në të cilën kujtoi vitet në Spanjë dhe falënderoi Barcelonën.

27 vjeçari ishte një nga nënshkrimet e Paris Saint-Germain për të përforcuar skuadrën e tyre këtë verë.

Ishte gjithçka. Ata më dhanë gjithçka. Kam mësuar pothuajse gjithçka në akademinë e Barçës. Më pëlqen shumë ajo kohë. Unë jam rritur në Barcelonë, kam jetuar atje për 13 vjet dhe gjithashtu ndjehem katalanas. Mësova si një futbollist në Barça, por unë gjithashtu jam rritur si person atje. Për mua, Barça do të jetë gjithmonë e veçantë “ tha braziliani.


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1