Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Refuzon 50 milionë! PSG po e kërkon

Refuzon 50 milionë! PSG po e kërkon


23 July, 2021 @8:30

Manchester United shumë lehtë mund ta lirojë mesfushorin francez Paul Pogba nga skuadra. Kjo, pasi që ekipi i Paris St Germainit pritet t’i bëjë një ofertë të parezistueshme djajve të kuq të Manchesterit për Pogbanë.

Sipas asaj që shkruajnë mediat angleze, Pogba deri tash ka refuzuar kontratën e Unitedit që kapte shifrën e 55 milionë eurove në vjet. Në fakt, e ka refuzuar agjenti i tij, Mino Raiola.

Dhe tash në lojë është futur edhe PSG që shihet si ekip i vetëm që mund t’i plotësojë kërkesat e Pogbasë. Deri në fund të afatit kalimtar mbetet të shihet se ç‘do të ndodh me francezin e pa rehatshëm, që shënoi një gol të bukur në EURO2020 dhe u eliminua në të tetën e finales së evropianit nga Zvicra.

Pogba ka edhe një vjet kontratë me Unitedin. Mirëpo, refuzimi i ofertës që ia bënte atij rrogën javore 350 mijë funta, ka bërë që drejtuesit nga Old Trafford të shikojnë shitjen e tij të menjëhershme, derisa pas 6-muajve do të bëhej lojtar i lirë për të nënshkruar me secilën skuadër që do.

Kujtojmë, Paul Pogba është rekord-transfer në histori të Unitedit, për të cilin rekord-kampionët e Anglisë patën paguar 100 milionë euro për ta marrë nga Juventusi — ironikisht ku e patën lëshuar si lojtar të lirë.


MEDIA TALK

Varane shumë afër Unitedit

Premier League/La Liga

Varane shumë afër Unitedit

23/07/21 @ 08:27

ARNE SLOT

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

Conference League/International

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

23/07/21 @ 08:00

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

DRITA 0-0 FEYENOORD

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

Conference League/FFK Superliga

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

22/07/21 @ 23:00

MIQËSORE

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

22/07/21 @ 20:09

TIRANA

Tirana zyrtarizon Hotin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana zyrtarizon Hotin

22/07/21 @ 19:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Conference League

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

22/07/21 @ 19:39

MEDIA TALK

Varane shumë afër Unitedit

Premier League/La Liga

Varane shumë afër Unitedit

23/07/21 @ 08:27

TRAJERI ME KONTRATË TË RE AFATGJATE

Norwich vazhdon besimin te Farke

Premier League/Transfere

Norwich vazhdon besimin te Farke

22/07/21 @ 14:45

MILOT RASHICA

Dita e parë e Rashicës në Norwich

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Dita e parë e Rashicës në Norwich

22/07/21 @ 14:38

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

ZYRTARE

Giroud në Milan, kompletohet transferi

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud në Milan, kompletohet transferi

17/07/21 @ 13:07

NORWICH CITY

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

17/07/21 @ 10:23

MIQËSORE

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

16/07/21 @ 21:49

NORWICH

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

Premier League

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

16/07/21 @ 19:01

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15


 
Të gjitha lajmet nga Premier League