Të gjitha lajmet

PËRBALLË BRAZILIT

Rodriguez çon Uruguajin në shtëpi

Rodriguez çon Uruguajin në shtëpi

29 June, 2014 @0:40

Kolumbia do të jetë kundërshtarja e nikoqirit dhe fituesit të pesëfishtë të titullit të Botës, Brazilit, në çerekfinale të Botërorit. 

Ylli i ri i Monacos, James Rodriguez, ka qenë njeriu që ka dërguar Kolumbinë e mirëorganizuar, në tetë ekipet më të mira të Botës në “Brazili 2014”. 

Goli i parë i tij ka qenë ndër më të bukurit e shënuar deri më tani në Brazil, kur goditi me volej për të mposhtur Fernando Musleran, derisa të dytin që e shënoi në pjesë të dytë - e shënoi si një sulmues i rryer duke qenë më i gjindshmi në tollovinë e zonës së portierit. 

Kolumbia, përkundër mungesës së sulmuesit më të mirë të tyre në Botëror, Radamel Falcao, ka treguar se është skuadër tejet e fortë, derisa në anën tjetër Uruguaji, pa sulmuesin Luis Suarez, ishte shterp dhe jokreativ në sulm. 

Përveç disa goditjeve nga Cristian Rodriguez dhe Edinson Cavani, që nuk rrezikuan edhe shumë portën kolumbiane, Uruguaji nuk kishte tepër diçka për tu vlerësuar në këtë ndeshje - që i kthen ata në shtëpi nga Botërori. 

SKEMA

APLIKIMI I PARË

3 shtete jugamerikane, aplikojnë për Botërorin 2030

Pamje nga takimi/ Conmebol Official

5 October, 2017 @9:03

Janë bashkuar tre shtete të njohura për futbollin e tyre të Amerikës Jugore dhe kanë dorëzuar edhe formalisht aplikacionin e…

IKIN SPONSORËT

FIFA humb tre sponsorë të mëdhenjë

FIFA

23 January, 2015 @10:53

Tre nga sponsorët e mëdhenjë të FIFA-së, që kanë mbuluar edhe Kupën e Botës, nuk kanë vazhduar marrëveshjen me shtëpinë…

FIFA

Trajneri i vitit 2014, Low

REUTERS

12 January, 2015 @19:16

Përzgjedhësi i përfaqësueses gjermane, Joachim Low, është përzgjedhur trajner i vitit 2014 në ceremoninë e FIFA-së që po mbahet në…

MICHEL PLATINI

Topi i Artë, as Messit as Ronaldos

REUTERS/Arkiv

20 October, 2014 @22:10

Kreu i UEFA-së, Michel Platini, vazhdon me deklaratat e tij interesante.  Njeriu që ka fituar tre herë Topin e Artë…

NEYMAR

Kapiteni i ri i Brazilit

5 September, 2014 @18:05

Neymar është kapiteni i ri i përfaqësueses së Brazilit. Përzgjedhësi Dunga ka vendosur që shiriti i kapitenit të jetë në…

Të gjitha lajmet nga Brazil 2014