Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HESAPI

Afër gjysmëmiliard euro të eliminuara nga Brazili

Afër gjysmëmiliard euro të eliminuara nga Brazili


28 June, 2014 @16:16

Në bazë të një llogarie të thjeshtë të bërë nga Transafermarkt.de, ku i ka përfshirë të gjithë yjet e eliminuar nga Botërori pas fazës grupore, ka dalë një ekip që vlen afro gjysmë miliard euro! 

Po, po. Saktësisht 482.5 milionë euro vlejnë 11 futbollistë në emër - të cilët tashmë janë eliminuar nga Botërori, ku numri më i madh i tyre është nga përfaqësuesja e Spanjës - shtatë, derisa atyre i bëjnë shoqëri treshja sulmuese Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney dhe Luis Suarez bashkë me portierin italian, Salvatore Sirigu.


 
Të gjitha lajmet nga Brazil 2014