Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALET RINORE

“Roni 19” kampion në U13, “2 Korriku” kampion në U15

Foto: FFK

“Roni 19” kampion në U13, “2 Korriku” kampion në U15


28 June, 2021 @11:00

Pardje është përmbyllur “Play-off”-i Nacional, i cili përgjatë dy javëve u mbajt në Kampin Nacional Edukativ të FFK-së në Hajvali.

Gjatë këtij turneu garuan ekipet kampione dhe nënkampione në kampionatet e regjioneve në kategoritë U13, U15 dhe U17.

Në ditën e fundit të garave u zhvilluan ndeshjet finale në kategorinë U13 dhe në atë U15.

Faza e garave të “Play-Off’-it Nacional zgjoi interesim të madh edhe tek skautët e ndryshëm nga klubet evropiane, të cilët ishin të pranishëm për të parë nga afër talentin e lojtarëve të rinj kosovarë.

Kampion në kategorinë U13 doli skuadra e drejtuar nga Faruk Statovci, Roni 19, e cila në finale pas një loje mjaft interesante e mundi Feronikelin, me rezultat 2:1. Golat për Ronin 19 i shënuan Engjull Mulolli dhe Erhad Vokrri, derisa golin e vetëm për skuadrën nga Drenasi e realizoi Liman Rrustemi.

Rivalitet i madh dhe lojë interesante ishte edhe në finalen e kategorisë U15, ku u ballafaquan 2 Korriku dhe Arsenali. E fituesin e kësaj ndeshje dhe kampionin e kësaj kategorie e vendosi goli i shënuar nga Venis Havolli në pjesën e dytë.

Në fund ekipet finaliste u nderuan me medalje dhe trofe.


NGA KLUBI

Cale: Mezi pres fillimin me Gjilanin

FFK Superliga

Cale: Mezi pres fillimin me Gjilanin

28/06/21 @ 10:47

EURO2020

Dita 18, favorite Spanja e Franca

Evropiani

Dita 18, favorite Spanja e Franca

28/06/21 @ 08:30

EURO 2020

Belgjika në duel tjetër të vështirë

Evropiani

Belgjika në duel tjetër të vështirë

28/06/21 @ 00:10

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

27/06/21 @ 23:34

1/8: BELGJIKA - PORTUGALIA

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

Evropiani

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

27/06/21 @ 23:06

SUPERLIGA

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

FFK Superliga/Transfere

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

27/06/21 @ 21:44

TRANSFER

A&N prezenton dy përforcimet e reja

FFK Liga e parë/Transfere

A&N prezenton dy përforcimet e reja

23/06/21 @ 14:13

VUSHTRRIA

Vushtrria rikthen kapitenin e saj legjendar dhe emëron trajnerin e ri

FFK Liga e parë

Vushtrria rikthen kapitenin e saj legjendar dhe emëron trajnerin e ri

21/06/21 @ 17:49

LIRIA

Liria drejt privatizimit, miratohet propozimi në Kuvend

FFK Liga e parë

Liria drejt privatizimit, miratohet propozimi në Kuvend

20/06/21 @ 16:32

ARBËRIA

Arbëria me trajner të ri

FFK Liga e parë

Arbëria me trajner të ri

20/06/21 @ 12:00

LIGA E DYTË 2021/22

Emin Bajrami vazhdon me Shkëndijën

FFK Liga e parë/Transfere

Emin Bajrami vazhdon me Shkëndijën

19/06/21 @ 17:59

FERIZAJ

Ferizaji me dy përforcime të reja

FFK Liga e parë/Transfere

Ferizaji me dy përforcime të reja

17/06/21 @ 20:49

PRIZREN

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

FFK Liga e parë/Transfere

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

17/06/21 @ 16:18

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

TRANSFER

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

FFK Liga e parë

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

12/06/21 @ 20:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë