Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA KLUBI

Cale: Mezi pres fillimin me Gjilanin

Foto: SCGjilani/fb

Cale: Mezi pres fillimin me Gjilanin


28 June, 2021 @10:47

Futbollisti brazilian që erdhi bujshëm në Gjilan, Elton Cale, ka folur për faqen zyrtare të klubit dhe ka bërë të ditur se atmosfera e mirë në ekip bën që ai të pres me padurim fillimin e aventurës te klubi i ri.

“Njerëzit janë shumë të mirë këtu dhe po ndjehem si në shtëpi. Do të jap më të mirën për klubin, jemi një grup i fortë lojtarësh dhe do të luftojmë për objektivat që i kemi vendosur nga dita e parë. Mezi pres të nis aventurën me Gjilanin,” ka thënë ai.

Gjilani që nuk arriti të dalë në gara evropiane me plasmanin e stinorit të kaluar, për stinorin 2021/22 po përgatitet fuqishëm dhe me Ismet Munishin trajner dhe përforcime që pritet të shpërthejnë pozitivisht, konsiderohet si njëri ndër kandidatët e hershëm për të fituar trofe në sezonin tjetër.

32 vjeçari që ka përvojë mjaft nga Kategoria Superiore, pritet të jetë ndër ndihmesat kryesore të ekipit drejt objektivave.


EURO2020

Dita 18, favorite Spanja e Franca

Evropiani

Dita 18, favorite Spanja e Franca

28/06/21 @ 08:30

EURO 2020

Belgjika në duel tjetër të vështirë

Evropiani

Belgjika në duel tjetër të vështirë

28/06/21 @ 00:10

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

27/06/21 @ 23:34

1/8: BELGJIKA - PORTUGALIA

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

Evropiani

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

27/06/21 @ 23:06

SUPERLIGA

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

FFK Superliga/Transfere

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

27/06/21 @ 21:44

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

27/06/21 @ 21:10

EURO2020

EURO2020, çifti i parë çerekfinal

Evropiani

EURO2020, çifti i parë çerekfinal

27/06/21 @ 20:02

1/8: HOLANDA 0-2 REPUBLIKA ÇEKE

De Ligt “tradhton” Holandën, Çekia në çerekfinale

Evropiani

De Ligt “tradhton” Holandën, Çekia në çerekfinale

27/06/21 @ 19:55

SUPERLIGA

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

FFK Superliga/Transfere

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

27/06/21 @ 21:44

DRITA

Nënkampionja prezanton fanellat për stinorin 2021/22

FFK Superliga

Nënkampionja prezanton fanellat për stinorin 2021/22

27/06/21 @ 17:12

DRENICA

Largohet Rogova nga Drenica

FFK Superliga/Transfere

Largohet Rogova nga Drenica

26/06/21 @ 22:41

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

MALISHEVA

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

FFK Superliga/Transfere

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

25/06/21 @ 19:48

PRISHTINA

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

FFK Superliga

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

25/06/21 @ 18:23

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

VIDEO

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

FFK Superliga

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

24/06/21 @ 19:29

MALISHEVA

Dy nënshkrime të reja nga Malisheva

FFK Superliga

Dy nënshkrime të reja nga Malisheva

24/06/21 @ 19:09


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga