Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA'89 - TREPÇA

Rrahmani e Muja sjellin fitoren në derbi për lidership

Rrahmani e Muja sjellin fitoren në derbi për lidership


28 September, 2021 @21:07

Futbollistët e drejtuar nga Shpëtim Idrizi kanë arritur që të shënojnë fitore në derbin lokal, ku dy ish-kampionët e Kosovës u takuan në Riza Lushta.

Trepça’89 me nga një gol të shënuar në secilën pjesë ka shënuar fitore 2-0 [Robert Rrahmani 36, Ardian Muja 61] ndaj Trepçës së drejtuar nga Emin Baliqi.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Rrahmani shënoi për epërsi pas një gjuajtje të lirë të goditur, ndërsa kapiteni Muja pranoi një asist të bukur për të goditur pa menduar shumë drejt portës kundërshtare.

Baliqi pas ndeshjes ka thënë se lëndimet kanë bërë që ekipi i tij të jetë kështu sot, derisa ka uruar rivalin lokal që ka merituar fitoren.

Në anën tjetër ‘89-shi me fitore ka marrë lidershipin e Ligës së Parë A, duke mëtuar rikthimin e menjëhershëm në Superligë, për të cilën duket se do të ketë luftë përgjatë gjithë stinorit me Vëllaznimin e Gjakovës dhe A&N të Prizrenit, nëse nuk ndodh ndonjë befasi tjetër përgjatë ecurisë së stinorit.


FERIZAJI - FLAMURTARI

Debutimi me fitore për Morinën te Ferizaji

FFK Liga e parë

Debutimi me fitore për Morinën te Ferizaji

28/09/21 @ 21:00

GRUPI D: SHAKHTAR - INTER

Pa gola në Ukrainë, Interi ende pa fitore

Champions League

Pa gola në Ukrainë, Interi ende pa fitore

28/09/21 @ 20:42

GRUPI C: AJAX - BESIKTAS

Ajaxi s’gabon, 6 pikë pas 2 ndeshjeve

Champions League

Ajaxi s’gabon, 6 pikë pas 2 ndeshjeve

28/09/21 @ 20:40

VENDIMI I KD-së

Disiplinorja kërkon deklaratë shtesë nga Drita e Gjilani

FFK Superliga

Disiplinorja kërkon deklaratë shtesë nga Drita e Gjilani

28/09/21 @ 16:42

MITROVICË

11-shet startuese, Trepça89 - Trepça

FFK Liga e parë

11-shet startuese, Trepça89 - Trepça

28/09/21 @ 14:32

SUEDIA

Ibra ftohet për ndeshje ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Ibra ftohet për ndeshje ndaj Kosovës

28/09/21 @ 12:33

FERIZAJI - FLAMURTARI

Debutimi me fitore për Morinën te Ferizaji

FFK Liga e parë

Debutimi me fitore për Morinën te Ferizaji

28/09/21 @ 21:00

MITROVICË

11-shet startuese, Trepça89 - Trepça

FFK Liga e parë

11-shet startuese, Trepça89 - Trepça

28/09/21 @ 14:32

GJYQTARËT

Selim Isufi ndan drejtësinë në derbin e Mitrovicës

FFK Liga e parë

Selim Isufi ndan drejtësinë në derbin e Mitrovicës

28/09/21 @ 08:56

MITROVICË

Suada Jashari largohet nga KFF Mitrovica

FFK Liga e parë/International

Suada Jashari largohet nga KFF Mitrovica

28/09/21 @ 08:49

VUSHTRRIA 4-3 RAMIZ SADIKU

Në goleadë fiton Vushtrria dhe del në pozitën e dytë

FFK Liga e parë

Në goleadë fiton Vushtrria dhe del në pozitën e dytë

26/09/21 @ 18:12

TREPÇA - DRENASI

Drenasi me fitoren e radhës, për të rrëzuar Trepçën

FFK Liga e parë

Drenasi me fitoren e radhës, për të rrëzuar Trepçën

26/09/21 @ 10:29

FLAMURTARI - 2KORRIKU

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

FFK Liga e parë

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

25/09/21 @ 18:10

RAHOVECI 6-1 LIRIA

Rahoveci demolon Lirinë

FFK Liga e parë

Rahoveci demolon Lirinë

25/09/21 @ 17:34

ISTOGU - TREPÇA'89

Penalltia siguron fitoren e rëndësishme për ‘89shin

FFK Liga e parë

Penalltia siguron fitoren e rëndësishme për ‘89shin

25/09/21 @ 17:21

VËLLAZNIMI 4-0 BESA

Vëllaznimi bindës, fitorja e katërt rresht

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindës, fitorja e katërt rresht

25/09/21 @ 17:18


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë