Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

LLOGARITË E SKUADRAVE

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

Kapiteni i Dritës Ardian Limani duke ndalë lojtarin e Feyenoordit në përballjen e Ligës së Konferencës/ Foto: FeyenoordMedia

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?


30 July, 2021 @12:33

Me përfundimin e misionit evropian, Drita e Llapi tashmë bëhen gati për Superligë. Natyrisht, futbollistët e Dritës shkojnë në një pushim të shkurtër të merituar pas paraqitjes fantastike ndaj Feyenoordit në Holandë, ndërsa ata të Llapit, tashmë veçse kanë nisur ndeshjet miqësore për t’i bërë testet e fundit për Superligë 2021/22.

Ndërkaq, sa i përket të ardhurave të tyre nga UEFA-ja, për pjesëmarrje në Ligën e Konferencës, sipas radhës, ata kanë përfituar.

DRITA - LIGA E KONFERENCËS

Drita si nënkampione e Kosovës do të merr shumën për dy rrethet e para të pjesëmarrjes në Ligë të Konferencës, që kapin shifrën totale prej 650 mijë euro.

Pjesëmarrja në rrethin e parë do t’i sjellë gjilanasve 150 mijë euro, ndërsa ajo e rrethit të dytë, 350 mijë tjera.

Gjithashtu, këtu shtohet edhe një shumë që ndahet proporcionalisht për pjesëmarrësit, më e vogël se këto dyjat të përmendura, prej 100 mijë eurove, që në total çon shifrën në 650 mijë.

LLAPI - LIGA E KONFERENCËS

Debutimi i Llapit në arenën ndërkombëtare nuk ka shkuar siç pritnin ata. Përkundër insistimit, humbja në rrethin e parë 0-2 nga Shkupi, nuk u përmbys në Fadil Vokrri dhe llapjanët e drejtuar nga Tahir Batatina nuk arritën më shumë, që përkthyer në shumat që i ndanë UEFA në bazë të rretheve i bie t’i marrin 150 mijë euro.

Ndërsa si pjesëmarrje i kanë edhe 100 mijë tjera që në total çon shumën në 250 mijë euro.

-

Nga stinori tjetër në gara evropiane pritet të marrin pjesë 4 skuadra kosovare, për shkak të rezultateve të mira të disa skuadrave tona aty dhe kjo do të bëj garën edhe më interesante në Superligë, ku 40% e saj do të jetë pjesë e garave të UEFA-së.


MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

SHEQEROLLI

Kapiteni i Besës, te Vëllaznimi

FFK Liga e parë/Transfere

Kapiteni i Besës, te Vëllaznimi

30/07/21 @ 08:55

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feyenoord - Drita

Conference League

Formacionet zyrtare: Feyenoord - Drita

29/07/21 @ 19:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay Nomads - Prishtina

Conference League

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay Nomads - Prishtina

29/07/21 @ 18:59

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

CONFERENCE LEAGUE

Drita në tentim të befasisë

Conference League

Drita në tentim të befasisë

29/07/21 @ 12:10

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feyenoord - Drita

Conference League

Formacionet zyrtare: Feyenoord - Drita

29/07/21 @ 19:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay Nomads - Prishtina

Conference League

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay Nomads - Prishtina

29/07/21 @ 18:59

CONFERENCE LEAGUE

Drita në tentim të befasisë

Conference League

Drita në tentim të befasisë

29/07/21 @ 12:10

CONFERENCE LEAGUE

Sonte Prishtina me avantazh por me mungesa

Conference League

Sonte Prishtina me avantazh por me mungesa

29/07/21 @ 11:56

INTER D'ESCALADES - TEUTA

Sebino Plaku shpëton Teutën, kampionja kualifikohet me përmbysje

Conference League/FSHF Kategoria Superiore

Sebino Plaku shpëton Teutën, kampionja kualifikohet me përmbysje

27/07/21 @ 20:48

REFERËT

Besfort Kasumi me ndihmësit në ndeshje tjetër të UEFA-së

Conference League/FFK Superliga

Besfort Kasumi me ndihmësit në ndeshje tjetër të UEFA-së

27/07/21 @ 19:22

FEYENOORD

Feyenoord largon sulmuesin danez

Conference League

Feyenoord largon sulmuesin danez

24/07/21 @ 23:11


 
Të gjitha lajmet nga Conference League