Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PËR TALENTIN

Sevilla kërkon 100 milion euro

Foto:Google

Sevilla kërkon 100 milion euro


31 March, 2021 @14:38

Sevilla është duke negociuar zgjatjen e kontratës dhe klauzolën e Bryan Gil, i cili ka kontratë deri në vitin 2023 dhe një çmim fillestar prej 50 milion euro.
Spanjolli është një nga lojtarët premtues më të mirë në La Liga.

Anësori ka shpërthyer në Eibar nën urdhrat e Mendilibar dhe në Sevilla ata do vendosin për sezonin e ardhshëm, ose si një përforcim ose si një shitje e mundshme.
Bryan, i cili mbushi 20 vjeç në shkurt, ka një kontratë me Sevillan deri në qershor të vitit 2023 dhe një klauzolë përfundimi që është rreth 50 milion euro.

Një shumë që duhet të jetë e mjaftueshme, tani për tani, për të trembur skuadrat e mëdha si Barcelona, të cilët ia kanë vënë sytë.
Por te Sánchez Pizjuán nuk i besojnë, sidomos kohëzgjatjes së kontratës.

Kjo është arsyeja pse ata kanë biseduar me lojtarin me javë të tëra për të zgjatur vitet, të paktën deri në vitin 2025, dhe dyfishin e këtij çmimi fillestar deri në 100 milion euro, apo 150.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga