Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NORVEGJI

Shala shkëlqen në fitore

Shala shkëlqen në fitore


19 October, 2014 @19:53

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Herolind Shala, ka shkëlqyer me ekipin e tij Odd Grenland në Norvegji. 

Ai ka shënuar një gol dhe ka asistuar dy herë për bashkëlojtarët e tij në fitoren e ekipit të tij ndaj Bodo Glimtit 4-3. 

Shala ka shënuar gol në minutën e 35-të të ndeshjes, për t’ia dhënë epërsinë e parë ekipit të tij 2-1, ndërsa ka asistuar në golin e parë dhe të fundit të skuadrës së tij në fitoren prej 4-3. 

Odd Grenland gjindet në pozitën e dytë të klasifikimit në ligën norvegjeze. 


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja