Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Shkarkohet Javi Gracia

Foto:Google

Shkarkohet Javi Gracia


3 May, 2021 @15:30

Javi Gracia është shkarkuar nga posti i trajnerit të Valencias.

Valencia zyrtarizoi shkarkimin e spanjollit, ndërsa zëvendësuesi i tij do të jetë, Voro González, i cili zhvilloi seancën e parë stërvitore. 
 
Gracia nuk është më trajner i Valencias. Ai pas 38 ndeshjeve, ka regjistrua 11 fitore , 12 barazime dhe 15 humbje.

Kur kanë mbetur të zhvillohen edhe katër ndeshje, Valencia gjenden në pozitën e 14 me 36 pikë në La Liga.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga