Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DFCO

Dijon, ekipi i parë që përshëndetet nga elita

Foto: DFCO/fb

Dijon, ekipi i parë që përshëndetet nga elita


3 May, 2021 @14:09

Pas 34 xhirove të zhvilluara në Ligue 1 të Francës, skuadra e Dijonit ku luan mesfushori i Kosovës, Bersant Celina, është bërë skuadra e parë që ka rënë nga elita.

Dijon pas 34 xhirove të zhvilluara ka mbetur me 18 pikë, duke e lënë atë pas kundërshtarit më të afërt me 16 pikë, ndërsa nga zona e shpëtimit plotë 20 pikë.

Në duelin e xhiros së 35-të Dijon u demolua në shtëpi ndaj Metzit, 1-5, derisa Celina mori karton të kuq në minutën e 43 të takimit, për të vështirësuar gjithçka për skuadrën.

Deri në fund të stinorit në Ligue 1 kanë mbetur edhe 3 xhiro dhe tash pas 35 xhirosh përveç Dijonit të rënë, më të rrezikuar për rënie janë Nimes dhe Nantes, që janë 6 përkatësisht 4 pikë larg zonës së shpëtimit.

TABELA AKTUALE


TRANSFER

Llapi bëhet me sulmues brazilian

FFK Superliga/International/Transfere

Llapi bëhet me sulmues brazilian

03/05/21 @ 13:46

LOS BLANCOS

Varane mungon kundër Chelsea

Champions League/La Liga

Varane mungon kundër Chelsea

03/05/21 @ 13:14

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (32)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (32)

03/05/21 @ 13:02

EGNATIA (RROGOZHINË)

Pas 16 vitesh kthehen në Superiore

FSHF Kategoria Superiore

Pas 16 vitesh kthehen në Superiore

03/05/21 @ 10:58

SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

SAMI SERMAXHAJ

Sermaxhaj: Hap i mirë, por jo edhe gjigant për të siguruar mbijetesën

FFK Superliga

Sermaxhaj: Hap i mirë, por jo edhe gjigant për të siguruar mbijetesën

02/05/21 @ 18:08

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Nuk na funksionoi asgjë

FFK Superliga

Shkëmbi: Nuk na funksionoi asgjë

02/05/21 @ 17:59

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

LIGUE 1

PSG po përgatitet për zyrtarizimin e 3 yjeve

Ligue 1/Transfere

PSG po përgatitet për zyrtarizimin e 3 yjeve

04/07/21 @ 22:56

LIGUE 1

Marseille transferon Cengiz Underin

Ligue 1

Marseille transferon Cengiz Underin

04/07/21 @ 17:40

TRANSFERE

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

03/07/21 @ 17:40

PSG

Mbappe drejt largimit?

Ligue 1

Mbappe drejt largimit?

01/07/21 @ 20:31

MEDIA TALK

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

18/06/21 @ 00:20

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

LIGUE 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

Ligue 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

03/06/21 @ 20:49

LIGUE 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

Ligue 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

30/05/21 @ 23:21

CHRIS GALTIER

Fitoi titullin dhe largohet

Champions League/Ligue 1/International/Transfere

Fitoi titullin dhe largohet

26/05/21 @ 15:28


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1