Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LOS BLANCOS

Varane mungon kundër Chelsea

Foto:Google

Varane mungon kundër Chelsea


3 May, 2021 @13:14

Raphaël Varane, u largua nga loja në pjesën e dytë të Real Madridit, në ndeshjen kundër Osasunës (2:0).

Mbrojtësi kishte marrë një goditje në këmbën e tij të djathtë, sipas testeve mjekësore, ai mungon në ndeshjen e dytë gjysmëfinale kundër Chelsea.

“Pas provave të kryera sot në lojtarin tonë Raphaël Varane nga Real Madrid Medical Services, ai u diagnostikua me një lëndim: i muskujve në këmbën e djathtë.”

Largimi i Varane nga loja fillimisht u mendua si masë paraprake, për të qenë i pushuar për ndeshjen më të rëndësishme të sezonit për madrilenët, por doli të ishte lëndim i muskujve.

Pas lëndimit të Carvajal, Varane është mbrojtësi i dytë që mungon në Londër, por priten të rikthehen Ramos dhe Mendy, dy lojtarë tjetër kyq të Realit.

Francezi do të jetë jashtë për të paktën 10 ditë.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League