Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TË GJITHA NDESHJET

Shkëlqimi i mysafirëve në çerekfinale

Foto: UEL/fb

Shkëlqimi i mysafirëve në çerekfinale


8 April, 2021 @23:03

Kanë përfunduar para pak çastesh ndeshjet e para çerekfinale të Europa Ligës, ndërsa kjo ka qenë nata e mysafirëve të garës.

Granada 0-2 Manchester United

Radhazi, Manchester United ka arritur të marrë fitore me dy gola epërsi ndaj Granadës, që është debutuese në gara evropiane për të fituar duelin 0-2 [Rashford 31, Bruno 90p.].

Arsenal 1-1 Slavia Prag

Përkundër se shënuan vonë për avantazh përmes Nic Pepes, londinezët e drejtuar nga Mikel Arteta dështuan të fitojnë ndeshjen.
Çekët e Slavias kanë arritur të barazojnë në sekondat e fundit të ndeshjes me mbrojtësin Tomas Holes, për të regjistruar golin e vlefshëm si mysafir 1-1 [Pepe 87 - Holes 90+3].

 

Ajax 1-2 Roma

Roma e Paulo Fonsecas ka arritur të përmbys epërsinë e pjesës së parë të Ajaxit në Amsterdam, duke i mposhtur në fund 1-2, pasi që me golin e vonshëm të Ibanezit, romakët kapën epërsinë. Serbi Dusan Tadic dështoi nga penalltia për vendasit, që hapi rrugë për këndelljen e mysafirëve, të cilët edhe arritën te fitorja në fund 1-2 [Klaasen 39 - Pellegrini 57, Ibanez 87].

 

Dinamo Zagreb 0-1 Villarreal

Lirim Kastrati luajti në 30-minutat e fundit të ndeshjes për Dinamon sonte, që arriti në çerekfinale të garës duke eliminuar Tottenhamin.

Por, Villarreal ka rrëmbyer fitoren në Maksimir të Zagrebit falë një penalltie të pjesës së parë, derisa Gerard Moreno vulosi fatin e takimit 0-1 [Moreno 44p.].

 

-

Ndeshjet e kthimit, javën tjetër.

 

 


PAS FITORES

Afërdita Fazlija: Do të bëjmë kombëtare solide

Përfaqësuesja

Afërdita Fazlija: Do të bëjmë kombëtare solide

08/04/21 @ 22:25

MALATYA 1-1 FENERBAHÇE

Ekipi i Jetmir Topallit ndalë Fenerbahçen

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ekipi i Jetmir Topallit ndalë Fenerbahçen

08/04/21 @ 22:03

EUROPA LEAGUE

Arsenal - Slavia Praga, 11-shet startuese

Europa League

Arsenal - Slavia Praga, 11-shet startuese

08/04/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Istogu eliminohet nga Kupa, Dukagjini kualifikohet në finale

Kupa e Kosovës

Istogu eliminohet nga Kupa, Dukagjini kualifikohet në finale

08/04/21 @ 19:55

EUROPA LEAGUE

Granada - United, Solskjaer me formacion të fuqishëm

Europa League

Granada - United, Solskjaer me formacion të fuqishëm

08/04/21 @ 19:48

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League