Të gjitha lajmet

TEUTA - KUKËSI

Shkëmbi ngrit Teutën në vend të dytë

Foto: KFTeuta/fb

Shkëmbi ngrit Teutën në vend të dytë

16 February, 2019 @10:59

Fitore të madhe në derbi ndaj rivalit direkt dhe Teuta kap vendin e dytë në Superiore pas 22 xhirosh, ndërsa objektivi mbetet i njëjtë: garat evropiane.

TABELA AKTUALE

Kukësi kishte marrë epërsinë në Niko Dovana të Durrësit në pjesë të parë, por tre minuta magjike në pjeë të dytë dhe erdhën golat e fitores përmes Gerhard Prognit dhe Renato Arapit.

E si shllag në tortë, ishte mbrojtja e portierit Isli Hidi, që ndali penalltinë për të mbajtur pikët e plota në shtëpi. Nga penalltia për kukësianët dështoi Willian Cordeiro. Kjo ishte humbja e dytë radhazi për Kukësin e Armando Cungut.

PARTIZANI KAMPION I SHQIPËRISË

Pas 26 vitesh fitojnë titullin kampion

12 May, 2019 @22:24

Tre xhiro para fundit të stinorit të Kategorisë Superiore, është zyrtarizuar kampioni i ri i Shqipërisë në futboll. Pas…

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore