Të gjitha lajmet

RAPID WIEN - INTER

Pa Icardin, fitojnë

Foto: uefaeuropaleague/fb

Pa Icardin, fitojnë

14 February, 2019 @21:29

Inter pasi që mori shirtin e kapitenit nga Mauro Icardi, ka shënuar fitore në kuadër të Europa League, duke e mposhtur Rapidin e Vjenës sot si mysafir me rezultat minimal 0-1.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë ndeshje e ka shënuar argjentinasi Lautaro Martinez nga penalltia, pak para se të përfundojë pjesa e parë e ndeshjes.

Për Rapidin është paraqitur Veton Berisha, që mbron ngjyrat e Norvegjisë, duke luajtur për 82 minuta për vendasit.

PRISHTINA LICENSON LOJTARËT

Pa Januzin e Bardhokun ndaj St Joseph’s

Foto: prishtinafc.com

21 June, 2019 @12:27

Prishtina ka licensuar 25 futbollistët që do të dalin në gara evropiane këtë stinor për ekipin. Përveç Ahmed Januzit…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Kukësin e pret Roma

19 June, 2019 @15:34

Pas kompletimit të shortit për raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës, skuadrat shqiptare kanë kuptuar kundërshtarët potencialë. Kështu,…

KRYHET SHORTI

Përcaktohet kundërshtari i Prishtinës për raundin e dytë

Foto: prishtinafc.com

19 June, 2019 @15:28

Prishtina, pas përfundimit të shortit për raundit të dytë kualifikues në Europa Ligë, ka mësuar rivalin e tretë që…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Nëse kalon Rangersin, Prishtina mund të ndeshet me Kukësin, Teutën…

Foto: prishtinafc.com

19 June, 2019 @13:26

Sot në Nyon është hedhur shorti për raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës, ku garon Prishtina. Prishtina së…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina ndaj kampionit të shumfishtë të Skocisë

Foto: prishtinafc.com

18 June, 2019 @15:44

Skuadra e Prishtinës tashmë ka të qartë kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Europa Ligë. Në rast se…

Të gjitha lajmet nga Europa League