Të gjitha lajmet

GARETH BALE

Suspendim 4 - 12 ndeshje për këtë festim

Foto: via MundoDeportivo

Suspendim 4 - 12 ndeshje për këtë festim

14 February, 2019 @12:20

Gjesti i bërë i Gareth Bale‘it gjatë festimit të golit të tretë në fitoren e Real Madridit ndaj Atletico Madridit në Wanda Metropolitano, pritet t’i sjellë suspendim uellsianit.

La Liga ka dërguar video inçizimin e kësaj feste (si në fotografi) në Komisionin Disiplinor, që thotë se festat që provokojnë tifozirinë ose poshtërojnë rivalin përkundër se nuk dënohen gjatë ndeshjes, mund të dënohen nga KD.

Rregullorja e La Ligas thotë se një dënim i tillë mund të suspendojë lojtarin prej 4 deri në 12 ndeshjeve moslojë, nëse vlerësohet si ofendim dhe provokim i tifozirisë kundërshtare, ndërsa prej 1 deri në 3 ndeshje për gjest josportiv.

LEVANTE - RAYO VALLECANO

Enis Bardhi praktikisht shpëton Levanten

4 May, 2019 @15:13

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, ka shënuar golin e fundit, vendimtar në përballjen që përfundoi para pak çastesh mes Levantes dhe…

3 XHIRO PARA FUNDIT

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

2 May, 2019 @21:56

Kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund të edicionit 2018/19 të La Ligas, ende nuk është e sigurt…

XAVI HERNANDEZ

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

REUTERS/Arkiv

2 May, 2019 @20:26

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez në fund të këtij stinori do të pensionohet nga futbolli aktiv. …

BARCELONA - LEVANTE

Titulli i radhës për dominim dekade

27 April, 2019 @23:30

Titulli i tetë në 11 vitet e fundit për Barcelonën, mbrojtja e titullit kampion të fituar sezonin e kaluar dhe…

HUESCA - BARCELONA

Rezervat e Barçës s’ia dalin ndaj të fundit në La Liga

Foto: LaLiga/fb

13 April, 2019 @19:25

Barcelona sot ka barazuar 0-0 me Huescan, që është në vend të fundit të klasifikimit të La Ligas. Ernesto…

Të gjitha lajmet nga La Liga