Të gjitha lajmet

1/16: BATE - ARSENAL

Befasi në Bjellorusi, mposhtet Arsenali

Foto: BBC

Befasi në Bjellorusi, mposhtet Arsenali

14 February, 2019 @20:45

Në ndeshjen e luajtur në Bjellorusi në kuadër të 1/16 së finales në Europa League, Arsenali u mposht befasisht nga skuadra e BATE Borisov me rezultat 1-0.

Goli i vendasve erdhi në fundin e pjesës së parë, ndërsa Arsenali në vazhdim të ndeshjes nuk arriti të shënojë, duke bërë që ndeshja të mbyllej me fitore minimale të vendasve.

Pak para fundit të ndeshjes me karton të kuq te Arsenali u përjashtua francezi Lacazette, i cili do t’i mungojë londinezëve në ndeshjen e kthimit javën e ardhshme, ku për kualifikim Arsenalit i duhet një fitore me 2 gola epërsi.

Edhe Mustafi, edhe Xhaka, ishin startues për Arsenalin në këtë përballje, ndërsa ky i dyti takimin e mbylli ‘i zverdhur’.

 

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina ndaj kampionit të shumfishtë të Skocisë

Foto: prishtinafc.com

18 June, 2019 @15:44

Skuadra e Prishtinës tashmë ka të qartë kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Europa Ligë. Në rast se…

SHORTI I GARAVE EVROPIANE

Sot kuptohen kundërshtarët e raundit të parë kualifikues

18 June, 2019 @14:27

Kampioni i Kosovës, Feronikeli dhe nënkampionia Prishtina, sot do të kuptojnë rivalët e tyre të radhës, që do t’i kenë…

SHORTI I EUROPA LIGËS

Prishtina vendase në ndeshjen e parë

11 June, 2019 @13:24

Prishtina sërish në Gjibraltar. Pas shortit të hedhur sot për raundin e parë kualifikues të Europa Leagues, Prishtina ka mësuar…

TE PRISHTINA

Nisin përgatitjet për gara evropiane

Foto: prishtinafc.com

5 June, 2019 @20:51

Nën urdhrat e shtabit teknik të prirë nga kryetrajneri Josa, sot ka nisur faza përgatitore për ndeshjet ndërkombëtare që nisin…

KRESH UKA

Golashënuesi më i mirë i Drenicës, te Prishtina

Foto: prishtinafc.com

5 June, 2019 @16:54

Golashënuesi më i mirë i Drenicës në Superligë në stinorin që e lamë pas, Kreshnik Uka, është zyrtarizuar sot si…

Të gjitha lajmet nga Europa League