Të gjitha lajmet

DRITA - GJILANI

Ndërrohet data, s’ka derbi për ditë të Pavarësisë

Ndërrohet data, s’ka derbi për ditë të Pavarësisë

14 February, 2019 @20:38

Termini i festës i përcaktuar nga FFK-ja për superderbin e Kosovës ndërmjet Dritës dhe Gjilanit të luhet më 17 shkurt me fillim në ora 13:30 është ndërruar.

Drita vs Gjilani

Ajo që pritej të ishte festë e vërtetë e Pavarësisë në stadiumin e qytetit të Gjilanit, tashmë do të tërhiqet një ditë prapa.

TABELA AKTUALE

Njoftimi ka ardhur nga ekipet që do të luajnë derbin, derisa Policia e Kosovës ka sygjeruar që për një mbarëvajtje më të mirë në aspketin e sigurisë, kjo ndeshje të luhet më 16 shkurt me fillim në ora 13:30.

Përundimisht, derbi do të luhet të shtunën, ku festa e futbollit nuk do të mungojë, derisa tifozëritë e ekipeve, Intelektualët dhe Skifterat, janë më të zëshmit dhe ata që më së shpeshti në mënyrë të organizuar përcjellin skuadrat e tyre, kudo në Kosovë.

 

ISH MBROJTËSI I KOMBËTARES

Armend Dallku zgjedh pensionimin

18 July, 2019 @16:30

Mbrojtësi i Prishtinës, Armend Dallku, sot edhe zyrtarisht është përshëndetur nga futbolli aktiv, ka bërë të ditur faqja zyrtare e…

TOP COACHES RANKING

Vetëm një trajner i Superligës në TOP 1000 të botës

17 July, 2019 @15:03

Në sistemin automatik të renditjes së trajnerëve më të mirë në botë, që llogaritet nga Coaches Ranking e Football Rankings,…

FESTIM ALIDEMA TE SLAVENI

“Kam ardhur të shënoj gola”

Foto: NKSlavenBelupo/Official

17 July, 2019 @14:38

Festim Alidema, ashtu siç paralajmëruam javë në parë, sot edhe zyrtarisht u bë pjesë e elitës kroate të futbollit, duke…

FERONIKELI - THE NEW SAINTS

S’ka raund të dytë për ekipet kosovare në Ligë të Kampionëve

Fotot: FFK

16 July, 2019 @22:39

Edhe pas tre sezonesh pjesëmarrje në garat evropiane, kampionët e Kosovës nuk kanë arritur të sigurojnë daljen në raundin e…

TALENTI GJAKOVAR

Art Maloku te Prishtina

Foto: prishtinafc.com

16 July, 2019 @11:57

Qendërmbrojtësi 18 vjeçar i Vëllaznimit të Gjakovës, Art Maloku, është anëtar i ri i nënkampionit të Kosovës, Prishtinës. Njoftimin…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga