Të gjitha lajmet

MAREK HAMSIK

Vendos të largohet

Vendos të largohet

14 February, 2019 @19:18

“Napoli përqafon Marek Hamsikun dhe i falenderon për 12 vitet e mrekullueshme të kaluara bashkë, të karakterizuara me dedikim dhe ndjenjë të përkatësisë për fanellën napolitane,” ka shkruar njoftimi i Napolit, që ka zyrtarizuar largimin e mesfushorit ofanziv sllovak nga ekipi.

Napoli ka bërë të ditur se ekipi i ri i Hamsikut është Dalian Yifang i Kinës, ndërsa ekipi i Serie A-së do të përfitojë 20 milionë euro nga transferi i tij.

Hamsik mban rekordin e golave të shënuara për Napolin, duke e kaluar Diego Maradonën në këtë aspekt, dhe është lider në paraqitje me fanellën e napolitanëve, duke regjistruar 520 paraqitje zyrtare.

Marek 31 vjeç kishte ardhur te Napoli në verë të vitit 2007 nga Brescia. Ai për Napolin shënoi 121 gola dhe 111 asistime.

DUELET E RADHËS

Feronikeli ndaj humbësit Dundalk-Qarabag, nëse kalon raundin e dytë

Foto: KFFeronikeli/fb

22 July, 2019 @15:59

Skuadra e Feronikelit ka mësuar kundërshtarët e mundshëm që e presin në raundin e tretë kualifikues të Europa Ligës, nëse…

MBETEN PA TRAJNER

Ernest Gjoka ndahet me Kukësin

19 July, 2019 @15:51

Pas eliminimit nga garat evropiane, Ernest Gjoka është ndarë me ekipin e Kukësit, ka bërë të ditur vetë ekipi. …

EKIPET SHQIPTARE NË #UEL

Teuta fiton, Kukësi barazon, Laçi lufton, Shkupi befasohet - krejt eliminohen

18 July, 2019 @23:40

As në Europa League, asnjë ekip shqiptar nuk ka arritur të kalojë në raundin e dytë kualifikues. Teuta fitoi…

PAS ELIMINIMIT

Shkëndija mëson rivalin në Europa Ligë

Foto: KFShkendija Official

16 July, 2019 @22:29

Pas eliminimit të papritur nga Liga e Kampionëve, kampionia e Maqedonisë Veriore, Shkëndija ka mësuar rivalin e radhës në gara…

HIDHET POSHTË ANKESA E SKËNDERBEUT

CAS jep vendimin, Skënderbeut gjobë milionëshe dhe përjashtim

12 July, 2019 @13:28

Skënderbeu është fajtor për rregullim rezultatesh. Kështu ka vendosur CAS (Tribunali i Arbitrazhit Sportiv) pasi që ka publikuar vendimin, pas…

Të gjitha lajmet nga Europa League