Të gjitha lajmet

ZURICH - NAPOLI

Kololli shënon me panenka, në humbje ndaj Napolit

Foto: SSCNapoli/fb

Kololli shënon me panenka, në humbje ndaj Napolit

14 February, 2019 @22:57

Ekipi i Zurichut, ku luajnë dy nga lojtarët më të mirë të Kosovës, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli, ka pësuar nga Napoli sot 1-3.

Kololli ka shënuar golin e vetëm të ekipit të tij nga penalltia, 7 minuta para fundit të ndeshjes, ndërsa edhe Kryeziu edhe Kololli kanë qenë në fushë për 90 minuta.

Rezervë te Zurichu ka qenë reprezentuesi tjetër i Kosovës, Mirlind Kryeziu, sikurse edhe Elseid Hysaj te Napoli. Ndërkaq një shqiptar tjetër, Toni Domgjoni ka qenë për 45 minuta në fushë te ekipi zviceran.

Ndeshja e kthimit në San Paolo të Napolit luhet pas një jave.

PAS ELIMINIMIT

Shkëndija mëson rivalin në Europa Ligë

Foto: KFShkendija Official

16 July, 2019 @22:29

Pas eliminimit të papritur nga Liga e Kampionëve, kampionia e Maqedonisë Veriore, Shkëndija ka mësuar rivalin e radhës në gara…

HIDHET POSHTË ANKESA E SKËNDERBEUT

CAS jep vendimin, Skënderbeut gjobë milionëshe dhe përjashtim

12 July, 2019 @13:28

Skënderbeu është fajtor për rregullim rezultatesh. Kështu ka vendosur CAS (Tribunali i Arbitrazhit Sportiv) pasi që ka publikuar vendimin, pas…

EKIPET SHQIPE NË EUROPA LEAGUE

Kukësi e Teuta mposhten thellë, Laçi e Shkupi me gjasa

Fotot: FCShkupi/fb

11 July, 2019 @20:56

Kanë përfunduar ndeshjet e të gjitha ekipeve shqiptare sot në kuadër të raundit të parë kualifikues të Europa Ligës. …

PRISHTINA

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

Foto: prishtinafc.com

3 July, 2019 @11:52

Përveç që u eliminua në raundin preliminar të garave kualifikuese për Europa Ligë, Prishtina ka shënuar edhe një histori të…

ST JOSEPH'S - PRISHTINA

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

G.B për TOPSPORTI

2 July, 2019 @19:38

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë në shtëpi, Prishtina ka zhgënjyer edhe në ndeshjen e kthimit ndaj skuadrës St…

Të gjitha lajmet nga Europa League