Të gjitha lajmet

RINOVIMI I KONTRATËS

Labinoti bëhet 100 milionësh me Barcelonën

Labinoti bëhet 100 milionësh me Barcelonën

15 February, 2019 @12:52

Futbollisti i talentuar i Kosovës, Labinot Kabashi, ka rinovuar kontratën e tij me Barcelonën (ekipin e të rinjve).

Faqja zyrtare e Barcelonës ka bërë të ditur se ai ka nënshkruar kontratë që e lidhin me klubin katalonas edhe për dy stinorët e ardhshmën, me opcion zgjatjeje edhe dy vjet tjera.

Deri në 100 milionë euro

Ndërsa besimin që e ka Barcelona te Kabashi e ka vendosur në klauzolën e tij të lirimit. Pra, nëse një ekip dëshiron ta blejë sulmuesin e Kosovës nga Barcelona duhet t’i paguajë 40 milionë euro në llogari të ekipit.

Mirëpo, ky 40 milionësh mund të konvertohet në 100 milionë euro nëse lojtari arrin që të bëhet pjesë e rregullt e ekipit senior.

Labinot Kabashi që në fund të këtij muaji i mbush të 19-tat, ka nënshkruar kontratë pasditen e djeshme pranë përgjegjësve të ekipit dhe legjendave të klubit, Jose Mari Bakero dhe Guillermo Amor.

 

RENOVIM

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

9 May, 2019 @13:56

Pas debaklit historik të pësuar në Anfield Road, Barcelona ka nisur të mendojë për renovimin e një pjese të mirë…

LEVANTE - RAYO VALLECANO

Enis Bardhi praktikisht shpëton Levanten

4 May, 2019 @15:13

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, ka shënuar golin e fundit, vendimtar në përballjen që përfundoi para pak çastesh mes Levantes dhe…

3 XHIRO PARA FUNDIT

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

2 May, 2019 @21:56

Kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund të edicionit 2018/19 të La Ligas, ende nuk është e sigurt…

XAVI HERNANDEZ

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

REUTERS/Arkiv

2 May, 2019 @20:26

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez në fund të këtij stinori do të pensionohet nga futbolli aktiv. …

BARCELONA - LEVANTE

Titulli i radhës për dominim dekade

27 April, 2019 @23:30

Titulli i tetë në 11 vitet e fundit për Barcelonën, mbrojtja e titullit kampion të fituar sezonin e kaluar dhe…

Të gjitha lajmet nga La Liga