Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - KUKËSI

Shkurtaj e Musolli me Çemën, mbajnë lider Kukësin

Shkurtaj e Musolli me Çemën, mbajnë lider Kukësin

2 February, 2020 @20:21

Nuk kishte fare problem për liderin e Superiores, Kukësi, në përballje ndaj të fundit në tabelë, Flamurtarit.

Veriorët kanë qenë të pamëshirshëm prej fillimit të takimit kur sulmuesi Vasil Shkurtaj qëlloi dy herë portën kundërshtare 0-2.

Kukesi

E kur mendohej se Flamurtari do të bënte befasi pas golit të Jurgen Vrapit për 1-2, ka qenë kosovari Besar Musolli që ka qetësuar ekipin e tij me 1-3 e Marko Çema ka vulosur fatin e takimit me 1-4 [Vrapi 59 - Shkurtaj 7, 12, Musolli 69, Çema 79].

Musolli gol on Vidnews.

TABELA AKTUALE

Me fitore Kukësi ka mbajtur lidershipin në Superiore, pasi që në përballjen tjetër të ditës, Tirana ka mposhtur Teutën 2-1 dhe po mbahet fort si ndjekës numër një i liderit të drejtuar nga Shpëtim Duro.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga