Të gjitha lajmet

TOTTENHAM HOTSPURS - MANCHESTER CITY

Penallti, karton i kuq - Spurs fiton derbin ndaj Cityt

Penallti, karton i kuq - Spurs fiton derbin ndaj Cityt

2 February, 2020 @20:01

Fitorja e dhjetë e stinorit për Tottenhamin ka ardhur në derbi ndaj Manchester Cityt. Këta të funditnuk kanë shfrytëzuar disa raste idele, një prej të cilave penallti, për tu mposhtur në fund 2-0 [Bergwijn 63, Heung-min 71].

Ka qenë debutim ëndrrash për përforcimin e ri të ekipit të Jose Mourinhos, Steven Bergwijn, që ka shënuar një gol të bukur për epërsinë e skuadrës, derisa City prej minutës së 60-të të ndeshjes luajti me 10 lojtarë në fushë, për shkak të kartonit të dytë të verdhë dhe përjashtimit të ukrainaisit Olex Zinchenko.

TABELA AKTUALE

Fitorja ia kthen Tottenhamit pozitën e pestë në tabelë, derisa City tashmë do të duhet të ruajë pozitën e dytë në klasifikim, që po u rrezikohet nga Leicester City.

 

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League